Керівництво банку "Михайлівський" підозрюють у кримінальному злочині

Поділитися
Керівництво банку "Михайлівський" підозрюють у кримінальному злочині "Банк Михайлівський" підозрюють в махінаціях © Wikimapia.org
Позичальників банку закликали не повертати свої борг іншим компаніям.

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб звинуватив керівництво "Банк Михайлівський" у невигідному продажу кредитів на 682 млн грн. Фонд вже готує заяву про скоєння кримінального злочину керівним складом та посадовими особами банку, говориться в повідомленні ФГВФО.

За інформацією Фонду, за кілька днів до визнання неплатоспроможним, банк "Михайлівський" продав карткові кредити на 682 млн грн за заниженими цінами. Переуступка прав вимоги за кредитами відбулася 19 травня. З 23 травня Нацбанк визнав банк "Михайлівський" неплатоспроможним, а Фонд гарантування вкладів ввів у нього тимчасову адміністрацію.

"Кредитний портфель складався з кредитів, які були видані готівкою через картки та точки продажу в магазинах-партнерах банку. Мова йде майже про 111 тис. кредитних договорів балансовою вартістю понад 682 млн грн", – йдеться в релізі.

ФГВФО також звертає увагу позичальників банку "Михайлівський" на необхідність погашати свої кредити тільки за реквізитами банку, заявляючи, що банк залишається єдиним дійсним кредитодавцем за укладеними раніше договорами.

Як відомо, 23 травня банк "Михайлівський" ввів обмеження на зняття готівки з банківських карт, а менеджмент банку протягом дня чинив опір куратору НБУ в доступі до інформації. Ввечері цього ж дня НБУ визнав "Банк Михайлівський" неплатоспроможним у зв'язку з ризиковою діяльністю, викривши його в порушенні фінансової дисципліни.

За даними Нацбанку, вчинені керівництвом "Михайлівського" тільки за один день (20 травня) транзакції на суму близько 1 млрд грн призвели до збільшення навантаження на Фонд гарантування вкладів до 2,6 млрд грн. У НБУ вважають угоди незаконними і мають намір через суд домагатися їх скасування.

Банк "Михайлівський" зареєстровано 14 червня 2013 року. Станом на 23 травня 100% акцій банку належить ТОВ "Екосіпан". Однак, як стало відомо, за день до проведення транзакцій, 19 травня її найбільший власник Віктор Поліщук (йому ж належить мережа з продажу побутової техніки та електроніки "Ельдорадо") продав свої 92,5% в ТОВ "Екосіпан" групі з дев'яти фізичних осіб (решта 3,9% акцій належать колишньому керівнику банку Ігорю Дорошенко, ще 3% - Віктору Ерасову). Таким чином, банк "Михайлівський" став належати 11 акціонерам, у кожного з яких знаходиться у власності менше 10% акцій. В НБУ таку схему називають "футбольною командою", підкреслюючи її непрозорість.

Згідно з даними Нацбанку України, на 1 квітня 2016 року банк "Михайлівський" за розміром загальних активів (2,954 млрд грн) займав 71-е місце в групі українських недержавних банків з 109 чинних в країні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі