Кабмін затвердив список великої приватизації на 2019 рік

Поділитися
Кабмін затвердив список великої приватизації на 2019 рік © news.dtkt.ua
Кілька підприємств будуть виключені зі списку приватизації.

Згідно з рішенням Кабміну з переліку об'єктів великої приватизації будуть виключені "Турбоатом" і чотири ТЕЦ (Херсонська, Дніпровська, Криворізька та Сєвєродонецька). Таке рішення прийнято на нараді під керівництвом міністра Кабінету міністрів Олександра Саєнка.

Учасники наради вирішили зберегти в переліку об'єктів обласні енергопостачальні компанії (обленерго), а також продовжити приватизацію ПАТ "Центренерго" за перехідними положеннями закону про приватизацію (без оголошення нового конкурсу з відбору радника).

У відповідності з проектом постанови Кабміну, винесеному на його засідання 16 січня, в переліку об'єктів великої приватизації залишається 16 підприємств. Крім "Центренерго" в ньому п'ять обленерго: "Тернопіль-" (50,999%), "Запоріжжя-" (60,2475%), "Харків-" (65,001%), "Миколаїв-" (70%) і "Хмельницькобленерго" (70,0089%).

У поданому на затвердження уряду переліку також АТ "Об'єднана гірничо-хімічна компанія" (ОГХК, 100%), держпідприємства "Вугільна компанія "Краснолиманська" і "Завод "Електроважмаш", ПАТ "Азовмаш" (50%), ПАТ "Сумихімпром" (99,9952%), ПАТ "Одеський припортовий завод" (99,5667%), АТ "Оріана" (99,9988%), ПРАТ "Президент-Готель" (100%), ПРАТ "Індар" (70,7016%) і ПАТ "НАК "Украгролізинг" (100%).

Нагадаємо, що Верховна Рада ухвалила законопроект про приватизацію №7066 у другому читанні і в цілому 18 січня 2018 року. Документ передбачає розподіл об'єктів на дві групи - об'єкти великої приватизації та об'єкти малої приватизації.

До об'єктів великої приватизації відносяться єдині майнові комплекси державних та комунальних підприємств та пакетів акцій акціонерних товариств, де більше 50% акцій володіє держава, а також вартість активів яких згідно фінансової звітності за останній рік перевищує 250 млн гривень. Інші об'єкти віднесені до об'єктів малої приватизації.

Як повідомила міністр фінансів Оксана Маркарова, держава у 2018 році отримали доходи тільки від "малої" приватизації. Таким чином замість 21 млрд гривень, які було заплановано, отримано лише 202,9 млн гривень.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі