Кабмін "поставив крапку" в питанні "горіхової мафії"

Поділитися
Кабмін "поставив крапку" в питанні "горіхової мафії" © Наталя Микольска/Twitter
Уряд усунув одну з корупційних можливостей при огляді експортних партій на митниці.

Кабмін сподівається перемогти
Кабмін сподівається перемогти "горіхову мафію" за допомогою нової процедури митного огляду

Кабінет міністрів на засіданні у середу, 25 травня, затвердив розроблений Мінекономіки перелік критеріїв для огляду митними органами експорту продуктів, в тому числі, одного з найбільш корупційних – горіхів.

Постановою "чітко визначається перелік підстав, коли органи митниці будуть робити додаткові огляди" партій, зазначила заступник голови МЕРТ Наталія Микольська, яка представляла проект рішення.

Як зазначив у свою чергу прем'єр-міністр Володимир Гройсман, це рішення дозволить "повністю поставити крапку у так званій "горіховій мафії".

За словами Микольської, раніше причиною огляду експортних партій горіхів могли бути листи-звернення з боку правоохоронних органів про те, що експортна партія не має сертифіката походження "або вона має якихось жучків".

"Тепер листи-інформування не є підставою для огляду або попереднього огляду партії. Підставою тепер можуть бути лише звернення, які чітко визначають посилання на кримінальну справу. Ми також обмежуємо термін огляду чотирма годинами", - додала Микольська.

За словами Гройсмана, нові правила будуть регламентувати перевірку на чіткий часовий термін: "Чотири години перевірили, якщо не встигли, то до побачення".

Що стосується безпосередньо експорту горіхів, Микольська звернулася до уряду з проханням дати доручення робочій групі вирішити низку ключових питань, таких як сплата виробниками горіхів податку на доходи фізичних осіб (ПДФО, зараз не стягується).

Крім цього, за словами заступника міністра, необхідно визначити підстава для видачі сертифіката ЕUR-1, запровадити моніторинг звернень прокуратури та Служби безпеки України щодо листів з проханням про додатковому огляді експортних партій.

Представник МЕРТ також хоче продовжити дерегуляцію у фітосанітарній сфері спрощення роботи бізнесу.

Микольська звернулася до уряду з проханням підтримати звернення до прокуратури і НАБУ про ефективність листів інформування, які направляли правоохоронні органи і заважали працювати бізнесу. У відповідь прем'єр-міністр Володимир Гройсман зазначив, що "доручив би ДФС розробити електронний реєстр таких запитів...потім ми будемо бачити, хто цим питанням займався". Прем'єр звернувся до депутатів та робочої групи із проханням розробити законопроект, який би врегулював роботу "горіховою галузі".

Наталя Микольска/Twitter

Наталя Микольска/Twitter

Раніше ЗМІ неодноразово писали, що після втечі Віктора Януковича, на митниці відродилися схеми Сім'ї в експорті горіхів, обсяг якого оцінюється в кілька мільярдів гривень. Бізнес скаржиться, що митники змушують експортерів волоського горіха працювати за корупційною схемою і платити хабарі.

За офіційними даними ДФС, з початку сезону збору та реалізації горіхів і станом на 19 квітня 2016 року з України експортовано 27,1 тис. тонн волоських горіхів на загальну суму 1,635 млрд грн. При цьому, сплата податків з них склала лише 23 млн грн, а в Україну повернулося лише 10% валютної виручки (близько 157 млн грн). Поставки здійснювало 61 підприємство.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі