Інвестиційна привабливість України впала до безпрецедентно низького рівня

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Іноземні інвестори не хочуть вкладати в Україну свої гроші через тиск податкової та митниці, стагнацію судової системи. Разом з тим останні кадрові призначення у Кабміні - Порошенка, Колобова і Хорошковського, інвесторів "дуже обнадіяли".

Рівень довіри інвесторів до ринку України продовжує бити антирекорди, знизившись у І кварталі 2012 року до найнижчого рівня з моменту початку його визначення.

Зокрема, Індекс інвестиційної привабливості, який щокварталу визначається Європейською бізнес асоціацією (ЄБА), за підсумками перших трьох місяців поточного року склав 2,18 бала за 5-бальною шкалою. Це на 0,1 бала нижче, ніж наприкінці минулого, 2011 року, коли індекс склав 2,19 бала.

Як повідомила під час прес-сніданку заступник директора з соціальних досліджень компанії InMind Ірина Чернова, одним з факторів негативної оцінки інвестпривабливості країни інвестори вважають стагнацію судової системи. "Судова система взагалі практично не працює, як результат - інвестори відчувають незахищеність свого бізнесу", - сказала вона.

Виконавчий директор ЄБА Ганна Дерев'янко, у свою чергу, зазначила, що асоціація визначила декілька проблем, вирішення яких могло б позитивно вплинути на інвестиційний клімат у країні, і передала відповідну інформацію у Кабінет міністрів.

Бізнес, навіть у владі, ще довго не зможе себе захистити, - Тігіпко

ЄБА, зокрема, підкреслила необхідність усунення технічних бар'єрів для зовнішньої торгівлі, у тому числі приведення маркування продукції у відповідність з європейськими стандартами, відмову від позначень продукції написом "Без ГМО".

Окрім того, за словами Дерев'янко, незважаючи на те, що в Україні запрацювала система автоматичного відшкодування ПДВ, і компаніям, що знаходяться у списку на відшкодування ПДВ, регулярно його відшкодовують, у сфері оподаткування виникла інша проблема.

"Державна податкова служба пропонує компаніям у добровільній формі заплатити наперед податок на прибуток. Ми пропонуємо уряду і державі переглянути таку практику і зробити так, щоб законне відшкодування ПДВ проходило в нормальному режимі, без будь-яких прив'язок до передоплати до податку на прибуток" , - сказала Дерев'янко.

Вона також зазначила, що склалася практика встановлення податковими органами заборони на включення збитків минулих періодів у податкові декларації.

"Ми розуміємо державу, що якщо зараз всі збитки будуть включені до податкових декларацій, то, можливо, надходжень до бюджету від податку на прибуток не буде, але при цьому ми розуміємо, що потрібен якийсь компроміс між бізнесом і державою", - підкреслила Дерев'янко.

Проблемними, за словами Дерев'янко, в Україні є також питання чіткого регулювання трансфертних цін, встановлення електронного митного оформлення, зняття технічних бар'єрів для повноцінного використання транзитного потенціалу держави.

У той же час генеральний директор Dragon Capital, президент ЄБА Томаш Фіала вважає позитивними кадрові зміни в уряді країни.

"Порошенко (міністр економічного розвитку і торгівлі Петро Порошенко - ред.), Колобов (міністр фінансів Юрій Колобов - ред.), Хорошковський (перший віце-прем'єр Валерій Хорошковський - ред.) - це люди, які можуть дійсно щось зробити, які розуміють, що відбувається в Україні, у світі, і куди потрібно рухатися. Тому це інвесторів дуже обнадіяло. Треба дати 1,5-2 місяці часу новим людям", - сказав Фіала.

Рівень довіри інвесторів визначено шляхом щоквартального опитування 149 перших осіб компаній-членів ЄБА.

Нагадаємо, що нещодавно Американська торгова палата написала відкритий лист прем'єру Азарову, в якому попросила захисту від тиску податкових органів. !zn

Читайте також:

Бізнес назвав податки і корупцію найбільшими проблемами

Янукович: Україна - найкраще місце для інвестицій у сучасному світі

Податкова хоче проводити власний рейтинг бізнес-клімату

Тігіпко визнає проблеми з пресингом бізнесу з боку митниці та податкової

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі