…І ЗАКЛИКАЄ

Поділитися
Аби закріпити позитивні результати в економіці й забезпечити стабільне економічне зростання, Україні слід значно прискорити структурні реформи...

Аби закріпити позитивні результати в економіці й забезпечити стабільне економічне зростання, Україні слід значно прискорити структурні реформи.

Про це наголошується в заяві для преси за підсумками візиту в Київ місії Фонду, що завершився 4 листопада ц.р. Його метою було проведення дискусії щодо нової програми співробітництва «упереджувальний» stand-by.

«Ці реформи необхідно зосередити передусім на забезпеченні справедливого й рівномірного фіскального навантаження на всю економіку. Місія настійливо радить Верховній Раді й уряду вжити рішучих заходів щодо скасування численних звільнень від оподаткування та податкових пільг», — відзначено в документі МВФ.

Місія відзначила, що проект держбюджету-03, поданий урядом до Верховної Ради на друге читання, містить загалом реалістичний прогноз доходів, але при цьому закликала до якнайшвидшої ліквідації всієї простроченої заборгованості з відшкодування ПДВ.

Коментуючи здійснювану в Україні монетарну політику, МВФ заявив про згоду «у цілому» зі збалансованою позицією Національного банку.

Як відзначено в документі, НБУ й уряд у співпраці зі Світовим банком та іншими міжнародними фінансовими інституціями повинні зайнятися також вирішенням низки інших структурних питань, зокрема зміцненням банківської системи та підвищенням прозорості в паливно-енергетичному комплексі.

«Обговорення економічної програми, яку міг би підтримати МВФ, відновиться після ухвалення реалістичного бюджету на 2003 рік і більш детальної розробки урядом програми структурних реформ», — наголошується в заяві МВФ.

Українська сторона розраховує, що нову програму «упереджувальний» stand-by буде реалізовано протягом трьох-п’яти років, а її розмір може становити 600—800 млн. дол. Умови нової програми відрізняються від «класичного» stand-by тим, що гроші позичальнику виділяються тоді, коли він їх потребує.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі