ХТО І ЧОМУ ПРЕДСТАВЛЯТИМЕ НІМЕЧЧИНУ В «ГАЗОВОМУ» КОНСОРЦІУМІ?

Поділитися
Минув понад рік з моменту, коли було зроблено тристоронню заяву про створення міжнародного консорціуму з управління та розвитку газотранспортної системи України...

Минув понад рік з моменту, коли було зроблено тристоронню заяву про створення міжнародного консорціуму з управління та розвитку газотранспортної системи України. Досі вирують навколо цього пристрасті. Проте на запитання, винесене в заголовок цього матеріалу, так і немає певної відповіді. Хоча ще в червні 2002 року під час зустрічі в Санкт-Петербурзі канцлер ФРН Г.Шрьодер палко підтримав домовленість президентів України та Росії про участь німецької сторони в майбутньому консорціумі.

Ще минулої осені офіційні особи Німеччини обурювалися, що, мовляв, українська та російська сторони ведуть роботу щодо створення консорціуму, а їх у це не втаємничують і не залучають до такої роботи. За цей час НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром» встигли організувати робочу групу по виробленню прийнятної моделі створення консорціуму і навіть створили для цього підприємство, про що «ДТ» своєчасно розповідало своїм читачам. Проте на так званій доінвестеційній фазі роботи по проекту «Створення міжнародного консорціуму з управління та розвитку газотранспортної системи України» українська й російська сторони запросили Німеччину підключитися до розробки проекту. Після проведеної весною нинішнього року першої тристоронньої зустрічі, українська сторона передала російським партнерам в особі «Газпрому» і німецькій стороні свої пропозиції та відповідний проект угоди про співробітництво для роботи над проектом створення консорціуму. І якщо колись німецька сторона ображалася, що їм не повідмляють про те, що відбувається, то тепер, схоже, у неї з’явилися інші перешкоди.

Як стало відомо «ДТ», тристороння угода про співробітництво над проектом створення консорціуму передбачає, що кожну сторону представлятиме уповноважена конкретна компанія — суб’єкт господарської діяльності і резидент конкретної сторони. Українці та росіяни, як відомо, із цим визначилися: їхні інтереси представлятимуть НАК «Нафтогаз України» і ВАТ «Газпром». А німецька сторона ось уже другий місяць відмовчується.

Спочатку начебто б на тристоронні переговори збирався «Рургаз». Але перші особи (кажуть, що через терміновість оформлення документів) на зустріч у Київ не приїхали. Тож конструктивної розмови не вийшло. Але не це найцікавіше. Інтрига полягає в тім, як у ФРН і чому визначатимуть уповноважену державою (урядом) компанію для участі в можливому міжнародному консорціумі? Процедура втручання бундестагу в господарську діяльність конкретної компанії в Німеччині, на відміну від України та РФ, певне, відсутня. Цікаво, у чому моментально обвинуватять того ж канцлера Шрьодера, якщо він, скажімо так, ризикне сказати слівце, наприклад, за «Рургаз»? Не виключено, що його запідозрять у корупції, адже в Німеччині є ще як мінімум три великі газові компанії. То чому ж тоді «клопотатися» за «Рургаз»?..

Можливо, описана версія і пояснює значною мірою, чому німецька сторона досі не відгукнулася після першої робочої зустрічі. Втім, про це, сподіваємося, представники ФРН незабаром самі розкажуть.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі