Хорватія відмовилася від російського газу

Поділитися
Хорватія відмовилася від продовження контракту з "Газпромом". Як пише "Коммерсант", про це йдеться в офіційному прес-релізі хорватської компанії INA. Тендер на постачання газу до країни на найближчі три роки виграла італійська Eni.
Хорватія відмовилася від продовження контракту з "Газпромом". Як пише "Коммерсант", про це йдеться в офіційному прес-релізі хорватської компанії INA. Тендер на постачання газу до країни на найближчі три роки виграла італійська Eni.З наступного року Eni стане єдиним постачальником газу до Хорватії. Компанія буде відправляти до Хорватії по 750 мільйонів кубометрів газу щорічно. У INA вважають, що за допомогою нового контракту домоглися "більшої гнучкості в кількості і цінових параметрах газу". Щороку Хорватія споживає до трьох мільярдів кубометрів палива, з яких більше половини забезпечує за рахунок власного видобутку. У "Газпромі" не прокоментували результати тендеру. У компанії лише підтвердили, що брали участь у ньому. За даними компанії East European Gas Analysis, які наводить видання, Eni за три квартали 2010 року експортувала на 9,6 відсотка газу більше, ніж на рік раніше, а постачання з Росії скоротилися на 48 відсотків. "Газпром" воліє укладати з клієнтами довгострокові контракти, за якими ціни іноді виявляються вищими, ніж ринкові. Саме довгостроковий контракт у компанії діяв і з Хорватією. "Газпром" є одним з основних постачальників газу на європейський ринок. Для того щоб наростити частку ринку російська компанія будує два газопроводи - "Північний потік" і "Південний потік". Останній проект "Газпром" реалізує разом з Eni. Як очікується, "Південний потік" може бути побудований в тому числі і на території Хорватії. За словами аналітика "Трійки Діалог" Валерія Нестерова, "як тільки з'явиться можливість без штрафів змінити дорогого постачальника на дешевого, європейські країни будуть забезпечувати свою енергобезпеку за рахунок диверсифікації маршрутів постачань". На його думку, європейці перебільшують залежність від російського газу - набагато більше ризиків для споживачів у довгостроковій перспективі несе повний перехід на короткострокові контракти.

За матеріалами «Коммерсанта»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі