"Харківська знижка" на газ для України повинна діяти ще мінімум три місяці

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
"Харківська знижка" на газ для України повинна діяти ще мінімум три місяці
Росія згідно з міжнародним правом не може скасувати "харківську знижку раніше, ніж через три місяці з моменту початку процесу денонсацію угод. Втім, РФ може вирішити не звертати уваги на юридичні "формальності".

Навіть якщо РФ буде наполягати на денонсацію угод по ЧФ, "харківську угоду" не може бути припинено (і, отже, постанова уряду РФ №291 від 30 квітня 2010 р. не може бути скасоване протягом трьох місяців з дати отримання українською стороною належного повідомлення з Москви. Тобто ціна на поставлений в Україну газ повинна розраховуватися з урахуванням 100-доларової "знижки" як мінімум три місяці, до 1 липня 2014 року.

Про це в статті для ZN.UA пише юрист-міжнародник Олександр Малиновський.

Як пояснює юрист, згідно ст. 65 Віденської конвенції (ВК), припинення міжнародного договору відбувається не довільно, а у відповідності зі спеціальною процедурою, що захищає міжнародний договір від його довільного припинення.

Так, учасник, який посилається на яке-небудь підстава для припинення договору (в тому числі на клаузулу rebus sic stantibus, що зробив Путін, пославшись на ст.62 ВК), зобов'язаний не менше ніж за три місяці (за винятком випадків особливої терміновості) письмово повідомити іншого учасника про свою вимогу (вказавши заходи, які він має намір стосовно даного договору, і підстави для вжиття таких заходів).

Однак якщо у зазначений тримісячний термін піде заперечення з боку іншого учасника договору, то сторони договору повинні врегулювати виниклий між ними суперечка з допомогою засобів, зазначених у ст. 33 Статуту ООН.

Тобто шляхом переговорів, обстеження, посередництва, примирення, арбітражу, судового розгляду або іншими мирними засобами за своїм вибором.

"Звичайно ж, зважившись на приєднання Криму, російська сторона може також вирішити не звертати уваги на юридичні "формальності" і оголосити про негайне припинення "харківських угод" або ж скасувати свою постанову №291.

корпоративних відносинах "Нафтогаз"-"Газпром" це буде означати перехід до ціноутворення на газ без урахування "харківської знижки".

Але в міжнародно-правовій площині буде очевидним порушення РФ її міжнародно-правових зобов'язань", - резюмує юрист.

Докладніше читайте в статті Олександра Малиновського "Ребус Медведєва" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна". !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі