Гриценко: Закритість енергетики становить загрозу національній безпеці

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Національним інтересам України шкодить не прозорість ресурсної бази нашої країни, а її нинішня закритість.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко.

Депутат вважає, що Україна повинна максимально швидко і максимально ефективно включитися у формат EITI: «Це відповідає нашим національним інтересам. І сьогодні, і в довгостроковій перспективі».
За його словами, саме в закритості, зокрема енергоринку (що включає весь спектр діяльності: розвідку, видобуток, транспортування, переробку, постачання та розподіл енергоресурсів) полягає загроза національним інтересам України: «Державними або комерційними таємницями в нас у багатьох випадках прикривають недобрі справи або явно корупційні схеми, причому прикривають більше від власного народу, ніж від недругів ззовні».
«Як голова комітету з питань нацбезпеки та оборони, я мав допуск до документів із грифом «цілком таємно». Проте доводилося місяцями «вибивати» з нашого уряду тексти контрактів на поставки в Україну російського газу. Про них навіть говорити відкрито не можна - мовляв, комерційна таємниця. А за таємницею, як виявилося, справді була загроза економічній і політичній безпеці України», - зазначив А. Гриценко.
Він нагадав, що при всіх президентах в Україні мільярди доларів заробляли компанії-посередники - у схемах постачання і розподілу газу.
«І ніхто не знав, чий газ насправді ми споживаємо - туркменський чи російський, за яку ціну і в кого його закупили, яке плече доставки і які справжні тарифи за транспортування. В України немає навіть власних лічильників, які контролюють обсяги газу на вході й виході з країни. Мороком вкрито й інформацію про видобуток - від процедур роздачі свердловин і родовищ до поставки видобутих нафти і газу кінцевим споживачам (усередині країни або на експорт). Відповідно, немає послідовної цінової політики. Можна ще багато перелічувати - вугільні шахти, які формально закриті, але продовжують видобуток; тисячі неврахованих «копанок» по всьому Донбасу; нафтові свердловини в Західній Україні, які на папері зафіксовані як безперспективні, але з яких продовжують качати, аж гуде», - підкреслив А. Гриценко.
На його думку, прозорість як раз і дозволить Україні «розкрити, а потім вилікувати подібні виразки».
Докладніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Алли Єрьоменко з Анатолієм Гриценком.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі