Гриценко: Сфера енергетики сьогодні більш закрита, ніж військова

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Досягнути якісно нового, високого рівня прозорості в сфері видобутку корисних копалин, виробництва і розподілу життєво важливих для людей ресурсів технологічно зовсім нескладно. Набагато простіше, ніж домагалися прозорості у військовій сфері - потрібна лише політична воля.
Про це в інтерв'ю DT.UA заявив голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко.
За словами глави парламентського комітету, військова сфера спочатку більш закрита і засекречена за своєю природою, ніж видобуток корисних копалин або транзит газу. «Так от, парадокс: сьогодні військова сфера в Європі та світі в цілому набагато більш відкрита і прозора, ніж енергетика чи видобуток ресурсів», - додав він.
А. Гриценко нагадав, що сьогодні десятки європейських держав щорічно обмінюються колись абсолютно секретною інформацією - в рамках підписаних угод про заходи зміцнення довіри і про взаємні зусилля щодо зниження рівня воєнної загрози.
«Сьогодні це - норма міжнародних відносин у військовій сфері для більш як 40 держав. А за радянських часів, якби хтось публічно виступив із такою ідеєю, - покрутили б пальцем біля скроні (у кращому випадку) або посадили за грати (у гіршому). Це до питання про скептиків, оптимістів і реалістів», - зазначив А. Гриценко.
Він вважає, що причиною такого кардинального повороту - від повної закритості і секретності до практично повної прозорості в сфері військової безпеки стало усвідомлення того факту, що «всім вигідніша довіра і прозорість, ніж підозрілість і закритість. Вигідніше не лише психологічно, а й економічно, і з точки зору військової безпеки».
«Величезні військові махини, націлені одна проти одної, величезні арсенали ядерної, хімічної та біологічної зброї, багатомільйонні армії - все це лягало величезним тягарем на бюджети, стримувало розвиток держав, не дозволяло підвищити якість і стандарти життя, провокувало замкнутість економік. Від сотень мільярдів, які щороку витрачаються на утримання армій, не було відчуття безпеки, швидше навпаки, люди жили в очікуванні війни. А потім з’явилися лідери, адекватні часу, із баченням перспективи. І ситуація досить швидко змінилася. На наших із вами очах», - підкреслив голова парламентського комітету.
Відповідаючи на питання про мільярдні особисті інтереси в даній сфері, А. Гриценко сказав: «Думаєте, міжнародна торгівля зброєю - неприбуткова сфера? Ще й яка прибуткова, експерти ставлять її за дохідністю на друге місце після наркобізнесу. Та ще й яка закрита сфера... була, тому що з кожним роком прозорість дедалі більше і більше проникає в торгівлю зброєю. І також життя змусило».
Докладніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Алли Єрьоменко з Анатолієм Гриценком.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі