Гриценко пропонує ще більший масштаб прозорості в енергетиці, ніж EITI

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україні варто було б запропонувати світу ще більший масштаб прозорості в сфері енергетики, ніж EITI.

Про це в інтерв'ю DT.UA заявив голова комітету Верховної Ради з питань національної безпеки і оборони Анатолій Гриценко.

«Стовідсотково, Україна має підтримати ЕITI - у повному обсязі та без обмежень. Скажу більше: на місці президента, від імені України, я виступив би з іще сміливішою ініціативою, а саме: запропонував би світовій спільноті ще більший масштаб прозорості, ніж це передбачає ініціатива», - вважає А. Гриценко.
Він переконаний, що у всіх країнах інформація про геологорозвідувальні роботи, які закінчилися відкриттям нових покладів корисних копалин, повинна бути відкритою для всього світу. «Простими словами: світ має знати, що в такій-то державі, на такому-то родовищі є відкриті та підтверджені такі-то запаси вугілля, газу, нафти, золота... Ці ресурси доступні, їх можна придбати за такою-то ціною і за таких-то умов. Усе це можна викласти в Інтернеті, абсолютно прозоро, без будь-яких тіньових і корупційних схем», - вважає глава парламентського комітету.
Те ж саме, на його думку, слід запровадити щодо проектування, будівництва або модернізації транзитних магістралей: «Щоб було зрозуміло - є така-то транспортна магістраль, нею володіють такі-то державні чи приватні компанії, на даний момент доступні такі-то обсяги (потужності) транспортування енергетичних чи інших ресурсів, за таку-то ціну і за таких-то умов. Щоб інвестор не боявся вкласти кошти в розробку родовища, побоюючись, що потім «політичним рішенням» його не підпустять до труби».
«Життєво важливі ресурси та доступ до них не повинні використовуватися як зброя, важіль тиску, як механізм впливу на політику держав чи спосіб усунення конкурентів у бізнесі. Хочемо жити у мирі на планеті - це доведеться усвідомити, краще раніше, ніж пізніше», - переконаний А. Гриценко.
При цьому А. Гриценко визнає, що готовності запровадити прозорість у таких масштабах сьогодні немає. «І причини тут зрозумілі. Не всі, але багато які компанії та держави в сфері видобутку, виробництва і транспортування ресурсів прикриваються комерційною і державною таємницею.
Насправді ніяка це не таємниця. Швидше штучно створена ширма, спроба приховати інформацію про реальний стан справ», - підкреслив він.
Докладніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Алли Єрьоменко з Анатолієм Гриценком.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі