Греція погодилася на поступки в переговорах з кредиторами – ЗМІ

Поділитися
Греція погодилася на поступки в переговорах з кредиторами – ЗМІ Єврокомісія не має наміру в даний час обговорювати питання про списання боргових зобов'язань Греції © pronedra.ru
Афіни мають намір позбутися від необхідності брати нові кредити для погашення старих.

Греція в переговорах з міжнародними кредиторами пішла на поступки, але вони не повинні вплинути на трудові права, і не стануть причиною жорсткої економії, передає слова свого джерела в грецькому кабінеті міністрів Афінське агентство новин.

"Пропозицію уряду не є частиною його програми. Це результат жорстких і важких переговорів заради угоди, яка не вплине на трудові права, не зруйнує соціальну структуру і дасть перспективу. Пропозицію, яка не засуджує країну до суворої аскези і стане життєздатним рішенням для грецької економіки, без навантаження на нижні і середні доходи", - говорить анонімне джерело.

За його словами, це рішення спрямоване на те, щоб уберегти Грецію від необхідності постійно брати нові кредити, щоб погасити попередні.

Проект цієї угоди включає в себе фінансування розвитку, особливо інфраструктури і нових технологій, через інвестиційний пакет Європейської комісії та Європейського інвестиційного банку.

У той же час, голова Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Єврокомісія не має наміру в даний час обговорювати питання про списання боргових зобов'язань Греції.

Читайте також: Пізанська вежа з хрестом на фасаді

14 червня Єврокомісія оголосила про провал переговорів з Грецією. Незважаючи на деякі зрушення, досягнуті в ході переговорів, все ще зберігаються суттєві розбіжності між планами Афін і вимогами кредиторів з питання проведення реформ в Греції. Новий раунд переговорів відбудеться на рівні Єврогрупи.

17 червня, Центральний банк Афін у доповіді заявив, що провал угоди з кредиторами призведе до неконтрольованої кризи в країні, яка може привести до виходу Греції з єврозони, і, швидше за все, з ЄС. На наступний день МВФ відмовив Греції у відстроченні оплати по кредиту. Лагард підкреслила, що Афіни повинні повернути 1,5 млрд євро ($ 1,7 млрд) Фонду до 30 червня. Інакше вже з 1 липня, це буде розглядатися як заборгованість. Це завадить Греції отримати будь-яку іншу додаткову допомогу від кредитора. Пізніше глава МВФ заявила, що визнає дефолт Греції 1 липня в разі невиплати боргів.

З 2010 року Євросоюз і МВФ виділили Греції кредитів майже на 250 мільярдів євро. Незважаючи на часткове списання заборгованості в 2012-му, її держборг нині становить понад 315 мільярдів євро, що являє собою 175 відсотків ВВП. Це в три рази перевищує гранично допустимий рівень держборгу країн зони євро. Згідно з європейським Пактом стабільності і зростання, даний показник повинен становити не більше 60 відсотків від ВВП.

Детальніше про стан грецької економіки читайте в статті Катерини Зарембо для ZN.UA "Грецька драма для Європи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі