Греція і РФ домовилися по "Турецькому потоку"

Поділитися
Греція і РФ домовилися по "Турецькому потоку" Росія вмовила Грецію на "Турецький потік" © abo.net
Міністри енергетики підписали в Петербурзі меморандум про будівництво нового газопроводу на території Греції.

Міністри енергетики РФ Олександр Новак і Греції Панайотіс Лафазаніс підписали Меморандум про співпрацю при будівництві та експлуатації газопроводу "Турецький потік" на території Греції.

Про це повідомляє прес-служба Міненерго РФ у п'ятницю, 19 червня. Документ підписаний в рамках ПМЕФ-2015 (Петербурзького міжнародного економічного форуму).

Меморандум передбачає спільну компанію (СП по 50% акцій РФ та Греції), яка займеться розробкою ТЕО проекту. Росія надасть сприяння у фінансуванні проекту.

"Це початок реалізації великого інвестиційного проекту в Греції, вигідного для економіки країни", - заявив Новак, додавши, що загальний обсяг поставок газу - 47 млрд куб. м.

Напередодні прем'єр-міністр Греції Алексіс Ціпрас зустрічався з главою "Газпрому" Олексієм Міллером. Зокрема вони обговорили "питання трубопровіду".

На початку травня російський президент Володимир Путін і Ціпрас провели телефонні переговори, в ході яких Путін підтвердив готовність РФ дати гроші Греції на будівництво "Турецького потоку".

В Міненерго РФ раніше заявляли, що в якості базового варіанту будівництва розглядаються прокладка труби по території Туреччини, Угорщини, Сербії, Македонії та Греції з подальшою поставкою до австрійського газового хаба Баумгартен.

Варто, однак, відзначити, що в травні сербський президент заявив, що Сербія не збирається будувати "Турецький потік" на своїй території. Македонія також не погодиться газопровід, якщо "потік" не схвалить Євросоюз.

Орієнтовна вартість першої нитки "Газпрому" "Турецького потоку" складе 3,3 мільярда євро. Глава корпорації Олексій Міллер раніше заявляв про те, що трубопровід планується запустити у грудні 2016 року. За словами посла Туреччини в Москві Умита Ярдыма, "Турецький потік" почне працювати після 2017 року.

В грудні 2014 року через позицію Єврокомісії Росія відмовилася від будівництва газопроводу "Південний потік" в обхід України. Тоді ж в ході візиту до Туреччини президента Володимира Путіна Москва і Анкара домовилися про прокладання по дну Чорного моря газопроводу пропускною здатністю 63 мільярди кубометрів газу на рік.

У квітні глави МЗС Греції, Угорщини, Македонії і Туреччини підтвердили намір брати участь у будівництві газопроводу по новому маршруту.

"Турецький потік" протяжністю близько 1100 кілометрів буде складатися з чотирьох ниток. "Газпром" має намір транспортувати по ньому паливо в країни Південно-Східної Європи. При цьому сама Туреччина не буде брати участь у будівництві газопроводу "Турецький потік", замість цього буде створена спільна компанія для зберігання газу в провінції Едірне - там газопровід буде виходити на сушу.

З самого початку цей проект мав на меті тиск на ЄС і Україну з тим, щоб отримати контроль над нашою газотранспортною системою пише Сергій Корсунський у статті "Прохолодні води "Турецького потоку" на сторінках тижневика "Дзеркало Тижня. України".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі