ГПУ оскаржила рішення суду по 11 млрд кубів газу "РосУкрЕнерго"

Поділитися
ГПУ оскаржила рішення суду по 11 млрд кубів газу "РосУкрЕнерго" © DT.UA
ГПУ вважає незаконним "продаж" Україні 11 млрд кубів "газпромівського" газу через "Росукренерго" в 2009 році.

Генпрокуратура оскаржила рішення суду про визнання дійсними договорів купівлі-продажу газу, укладених в 2009 році між НАК "Нафтогазом України" і російським "Газпром" в частины, що стосується оформлення газу "Росукренерго".

Про це повідомила прес-служба ГПУ у вівторок, 10 серпня.

"Генеральна прокуратура України 31 липня 2015 року внесла апеляційну скаргу на рішення господарського суду Києва від 23.07.2015, яким відмовлено в задоволенні прокурорського позову в інтересах держави в особі Кабінету міністрів України до НАК "Нафтогаз України" і ВАТ "Газпром" про визнання недійсними укладених у м. Москва в 2009 році договорів купівлі-продажу природного газу", - йдеться в повідомленні.

Таким чином, у зв'язку з поданням апеляції ГПУ, зазначене рішення суду не вступило в законну силу, зазначають у відомстві.

Підставою для апеляції у Генпрокуратурі називають "порушення інтересів держави у сфері реалізації державної політики та управління нафтогазовою галуззю".

У ГПУ вважають, що "Нафтогаз" і "Газпром" уклали контракт всупереч вимогам ст. ст. 203, 655 ЦК України фіктивних договорів купівлі-продажу без наміру сторін здійснювати фактичну передачу газу, "а лише для додання видимості" законності дій "Нафтогазу" щодо оформлення у власність газу, що належав компанії "Росукренерго", яку пов'язують з Дмитром Фірташем.

Йдеться про 11 млрд куб м газу, які Україна в особі "Нафтогазу" повернула "Росукренерго" за рішенням міжнародного арбітражу Стокгольма в 2010 році.

У 2009 році - після 20-денної газової війни Росії і України - "Газпром" і "Нафтогаз" підписали прямий контракт, і "Росукренерго" виключили зі схеми поставок. Але у РУЕ на той момент ще залишалися 11 млрд кубометрів "невикористаної" газу. За цим контрактом, НАК отримав право власності на цей газ.

Як писало ZN.UA, через рішення ввести "Росукренерго" як посередника Україна втратила $ 38,6 млрд. Якби Віктор Ющенко не дав добро на присутність "Росукренерго" як посередника, а потім і монопольного постачальника газу в Україну ("поховавши" таким чином міжурядову угоду від 4 жовтня 2001 року і газові контракти, в яких була закріплена ціна в $ 50 за тисячу кубометрів на 2002-2011 роки), то "Нафтогаз" заплатила б за імпортований газ лише $ 25,725 млрд, а не $ 64,335 млрд. Таким чином, рішення Ющенка в газовій сфері обійшлися Україні у втрату $ 38,6 млрд за 10 років.

Як писало "Дзеркало","зірка" Росукренерго" запалилася на газовому небосхилі України в липні 2004 року, після підписання пакету українсько-російських документів, що регулюють відносини у цій сфері. Вирішальний для РУЕ момент настав 29 листопада 2004 року тодішній прем'єр-міністр Віктор Януковичподписал постанова уряду №1603, закріпивши тим самим на багато років виключне право маловідомої на той час компанії отримувати від посередницької діяльності на українському, азіатському і європейському газових ринках нечувані прибутки.

"Росукренерго" наполовину належало олігарху Дмитру Фірташу, ще наполовину - власне російському "Газпрому". Рік тому, в липні 2014-го, "Газпром" і австрійська Centragas Holding AG (формальний акціонер РУЕ, що контролюється Дмитром Фірташем і його партнером Іваном Фурсіним) вирішили ліквідувати "Росукренерго".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі