Голова "Нафтогаз" вважає "Північний потік-2" спробою Росії знищити Україну

Поділитися
Голова "Нафтогаз" вважає "Північний потік-2" спробою Росії знищити Україну Коболєв пояснив, навіщо Росії "Північний потік-2"
За словами Коболєва, нова російська ГТС в Європу лишить українську економіку без 2 мільярдів доларів бюджету.

Побудова нової ГТС "Північний потік-2" з Росії в Європу - це не вигідне бізнес-рішення, а спроба Кремля знищити українську державу. Про це на саміті YES сказав голова НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв.

За його словами, поява нового трубопроводу в Європі скоротить транзит російського газу через територію України і завдасть збитків українському бюджету на 2 мільярдів доларів, які потрібні Києву для фінансування армії і інші виплати.

На думку Коболєва, Росія розуміє, що не може знищити Україну військовими методами, оскільки тоді Захід введе нові санкції, які нашкодять економіці Росії. Лишається економічні інструменти.

"У нас в "Нафтогазі" така ситуація, що трубопроводи є, але вони заблоковані "Газпромом" у юридичному полі. Їх можна розблокувати, якщо буде тиск з нашого боку і з боку Європи. Але нам кажуть: "Хлопці, ви дуже молоді і амбітні, але зачекайте. Давайте не злити Газпром". Потім ми бачимо, як затверджують проект побудови "Північного потоку-2". І європейська сторона нам каже: "Це лише бізнес". Це не бізнес, якщо ГТС з потужність на рівні 140 мільярдів кубометрів замінюють трубопроводом з потужністю в 50 мільярдів", - сказав Коболєв.

Раніше прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо сказав, що частина Європи і РФ тримають Україну і Словаччину "за ідіотів", якщо підтримують побудову "Північного потоку-2".

"Адже йдеться про питання, що стосується транзиту газу у великих обсягах через територію України і Словаччини. І в тому випадку, коли цей транзит б зупинився, то Україна не дорахується мільярдів, а Словаччина – сотень мільйонів євро", - заявив словацький прем'єр.

Відзначимо, "Газпром" давно заявляє, що збирається "звести до нуля" роль України яктранзитера російського газу. Тим часом, офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ, що і стало однією з причин відмови від "Південного потоку", а також критики "Турецького потоку".

Такі мінливі плани "Газпрому" щодо будівництва "потоків" вже приводять його партнерів в замішання.

Напередодні Євросоюз вирішив спрямувати зусилля на підтримку альтернативних газопроводів. , а не "Турецького потоку". Брюссель затвердив постанову про "енергетичної дипломатії", згідно з яким ЄС приступає до створення умов для переформатування енергетичних відносин з РФ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі