ГЕВІН АРТУР: «МІЖНАРОДНИЙ БІЗНЕС ЗАВЖДИ ОБИРАТИМЕ РИНКИ З ПРОЗОРИМИ ПРАВИЛАМИ»

Поділитися
Посада довіреного представника ділової громади міста характеризується абсолютно аполітичною природою служби...

Посада довіреного представника ділової громади міста характеризується абсолютно аполітичною природою служби. Лорд-мер головує у керівних органах лондонського Сіті – у Суді олдерменів, тобто суді членів муніципалітету, та Суді міської ради Лондона. Він також є головою міського магістрату Лондона, адміралом лондонського порту, канцлером (номінальним головою) міського університету та президентом чи покровителем багатьох інших громадських та благодійних організацій. Цього року під час перебування на посаді він виголосить майже 600 промов із дуже широкого кола питань — від фінансових справ Сіті до доброчинності та патронажу.

Першочергове завдання лорда-мера Лондона — сприяти поширенню фінансових послуг, що надаються відповідною британською галуззю та компаніями за кордоном. Лондонський Сіті є серцем галузі фінансових послуг, проте він також включає англійські центри з надання дрібних фінансових послуг у таких містах, як Единбург, Глазго, Манчестер, Лідз, Бірмінгем та Брістоль.

Сфера фінансових послуг Об’єднаного Королівства є основним джерелом зайнятості та достатку у Великому Лондоні. У ній велику частку займає міжнародна діяльність, а 40% робочої сили у межах Сіті працюють на закордонні компанії.

Нинішній лорд-мер, пан Гевін Артур народився в Африці у 1951 році. Освіту здобував у Герроу, в університеті міста Відня та у Крайст Черч в Оксфорді. Після Оксфорду він почав вести юридичну практику у лондонському Сіті та там і залишився. У 1975 році його прийняли до колегії адвокатів, а у 1977 році він став партнером у конторі адвокатів Гаркорт у Міддл Темпл.

Пан Артур першим із практикуючих адвокатів обійняв посаду лорда-мера.

За рік перебування на своєму посту лорд-мер Лондона проводить від 50 до 80 днів за межами країни, пропагуючи фінансову галузь та лондонський Сіті як найліпше місце для ведення справ. Його візитові в Україну, що відбудеться наступного тижня, передували відвідини країн Перської затоки, а з Києва пан Гевін Артур та його делегація поїдуть до Москви. А ще цього року заплановано відвідати Індію, Китай та Австралію.

Про плани київського перебування і про те, чим фінансовий Київ може зацікавити поважних представників лондонського бізнесу, лорд-мер погодився розповісти в інтерв’ю «Дзеркалу тижня».

— Я планую зустрітися з прем’єр-міністром та першим віце-прем’єром, головою Національного банку України, мером Києва, головою Державного департаменту фінансового моніторингу, міністром економіки та іншими посадовими особами. Також матиму зустрічі з представниками британського бізнесу, які працюють в Україні, співробітниками Британо-української торговельної палати, юридичних фірм та Британо-української асоціації юристів.

Потенційно до України існує великий інтерес з боку міжнародних інвесторів, які усі широко представлені в лондонському Сіті. Мета цього візиту — допомогти вашій країні залучити інвестиції. Тому нам важливо передати бачення лондонського Сіті щодо того, що саме зробить Україну привабливим місцем для іноземних інвесторів.

Світовий банк підрахував, що прямі іноземні інвестиції в Україну за останні десять років становили 88 дол. на душу населення. Потенціал для вдосконалення можна побачити, порівнявши цю цифру з показником по Чеській Республіці, який дорівнює 3100 дол. на душу населення.

У лондонському Сіті ми знаємо, що, прагнучи залучити інвестиції з-за кордону, найбільше уваги слід приділяти питанням корпоративного управління, чесності та непідкупності. Як юрист та лорд-мер лондонського Сіті, я чітко усвідомлюю роль цих чинників у підкріпленні впевненості інвестора.

Успіх лондонського Сіті зумовлений міцно закріпленою практикою відкритості та прозорості. Це особливо стосується юридичного сектора, де юристи з усього світу працюють у середовищі різних систем законодавства задля якнайкращого надання послуг представникам міжнародного бізнесу в Британії.

Міжнародний бізнес є мобільним, і він завжди обиратиме ринки, на яких корпоративне управління має найвищий стандарт, правила є простими та прозорими, а також виключена можливість їх неправильного тлумачення.

— Якою була реакція лондонського Сіті щодо санкцій FATF до України?

— Я передаю важливе послання з Лондона щодо безсумнівної користі для української економіки від втілення тих реформ, які були рекомендовані FATF та іншими установами. Вони, як ми сподіваємося, заохотять західні банки висловлювати більшу довіру при залученні закордонних інвестицій до України.

Ваш уряд вносить зміни до закону про банки і банківську діяльність з метою гармонізації українського законодавства зі світовими стандартами, і цей процес слід вітати та заохочувати. Як, зрештою, й будь-які інші кроки, спрямовані на підтримання в інвестора почуття впевненості. Адже це — ключовий чинник.

— Чи ви вже маєте якісь плани співробітництва з фінансовою системою України?

— Основна мета цього візиту — дізнатися про потреби українських експертів у галузі фінансів та бізнесу і допомогти створити форум — як тут, так і в Лондоні – для розвитку подальшого співробітництва.

Будь-які прямі зв’язки, які буде налагоджено, безсумнівно, принесуть користь Україні, лондонському Сіті та представникам британського та українського бізнесу.

— Після низки сумнозвісних корпоративних скандалів США почали розробляти нові правила гри для фінансових та фондових ринків. Що зараз відбувається у Великій Британії в цій галузі? Що робиться для попередження конфліктів інтересів всередині великих інвестиційних банків та підвищення захисту рядових інвесторів, дрібних вкладників?

— Як я вже зазначав, своїм успіхом лондонський Сіті завдячує практиці відкритості та прозорості. Захист дрібного інвестора є важливим, але він залежить від того, чи добре здійснюється управління більшими гравцями за допомогою доброго, але реалістичного законодавства у комерційній та фінансовій сфері.

Досвід Великої Британії вказує, що регулювання має розроблятися на ранніх стадіях у координації з експертами, які працюють на ринках. І має бути проведене чітке розмежування між суворими правилами, необхідними для роботи у роздрібній галузі, та більш гнучким, але таким же суворим підходом, необхідним для захисту потужних представників фінансового бізнесу.

Наша держава має власну систему стандартів корпоративного управління, починаючи з 1990-х років, коли було проведено аналіз ринків та створено Об’єднаний кодекс найкращих стандартів практики для всіх фірм, які працюють на ринках Лондона. Зважаючи на нещодавні скандали, було замовлено додаткові дослідження щодо того, як спрацьовує кодекс. Проводяться консультації з представниками ринку. Тож у разі потреби до кодексу буде внесено зміни. Однак британські ринки традиційно процвітали завдяки необтяжливому регулюванню в країні, і сила нашої фінансової системи спирається саме на цю відкритість.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі