"Газпрому" доводиться перенаправляти "зайвий" газ в Туреччину після відмови України від закупівель

Поділитися
"Газпрому" доводиться перенаправляти "зайвий" газ в Туреччину після відмови України від закупівель
РФ продовжує щодня збільшувати транзит газу.

Заявка на транзит російського газу через ГТС України на 3 липня збільшилася до 231 млн куб. м, тоді як ще тиждень тому – до відмови України від закупівель російського газу – обсяги транзиту становили на 20% менше, в середньому 190 млн куб. м газу на добу.

Оператор газотранспортної системи "Укртрансгаз" повідомив, що отримав від "Газпрому" заявку на транспортування по території України для потреб європейських споживачів 231 млн куб. м природного газу.

"Це на 4% більше, ніж за вчорашній день, і на 8% більше, ніж на аналогічну дату минулого року", - сказав начальник відділу зв'язків з громадськістю і пресою "Укртрансгазу" Максим Белявський.

Вдень раніше (2 липня) транзит газу через територію України становив 222,1 млн куб. м, а 1 липня – 225,3 млн куб. м. За тиждень до припинення Україною закупівель газу у "Газпрому" транзит через українську ГТС 20-29 червня становив у середньому 188,7 млн куб. м газу на добу.

Транзит газу – один з найприбутковіших видів роботи НАК "Нафтогазу України", зізнавався раніше в інтерв'ю ZN.UA глава держхолдингу Андрій Коболєв. Завдяки цьому "Нафтогаз" має кошти, за рахунок яких перекриває свої збитки від продажу газу населенню.

Куди йде "зайвий" газ

Туреччина з липня збільшує закупівлі газу в Газпрому слідом за зниженням контрактної ціни

Оскільки Україна припинила купувати російський газ у "Газпрому" з'явився "зайвий" ресурс газу (наприклад, в червні Україна імпортувала понад 500 млн куб. м газу). Тепер цей обсяг, схоже, буде проданий Туреччини, для якої "Газпром" знизив ціну газу в результаті чергової "знижки".

Як свідчать розрахунки, з української "труби" російський транзитний газ йде в ГТС Словаччини (і далі в Європу) у колишніх обсягах: на 1 липня заявка (136,6 млн куб. м) лише трохи відрізнялася від прокачування через 30 червня (133,3 млн куб. м), свідчать дані компанії Eustream - словацького оператора ГТС.

Таким чином, постачання могли вирости тільки з Балканського коридору, головним споживачем газу на якому є захід Туреччини.

Примітно, що в попередніх місяцях Туреччина приблизно в 1,5 рази скоротила закупівлі російського газу цим маршрутом (у другому кварталі, квітень-червень).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі