"Газпром" змінює своє ставлення до ринку Євросоюзу – Financial Times

Поділитися
"Газпром" змінює своє ставлення до ринку Євросоюзу – Financial Times Через війну в Україні "Газпрому" і ЄС доводиться вибудовувати нові відносини. Ілюстрація © gazprom.ru
Брюссель хоче, щоб російська компанія чітко дотримувалася контрактів, а "Газпром" ігнорує претензії ЄС.

Євросоюз вже три з половиною роки проводить антимонопольне розслідування проти російської компанії "Газпром". Але російський енергетичний гігант теж не сидів склавши руки весь цей час. Він перерозглянув контракти з більшістю країн ЄС, не рідко відповідаючи в суді, скасував будівництво "Південного потоку" і відмовився від купівлі активів німецької хімічної компанії BASF.

При цьому "Газпром" активно намагається розвернутися від Європи до Азії, заключивши контракти з Китаєм. Та попри це, пише Financial Times, російська енергетична компанія все одно на 60% залежить від поставок в Європу. В Брюсселі також є ті, хто вважає, що європейці на сьогодні дуже залежні від російських енергоносіїв.

Тож питанням залишається, як сторони збудують свої відносини, враховуючи війну в Україні і загострення відносин між ЄС і Росією через неї. Сторонам доведеться шукати політичний і юридичний простір, щоб мати нормальні відносини.

І юридичне підґрунтя стало одним із найбільш проблемних питань. Позиція "Газпрому" полягає в тому, що ні компанія, ні Росія не збираються визнавати будь-які законні повноваження ЄС. І це дуже серйозно.

"Навіть якщо "Газпром" погодиться з умовами європейців, потрібно буде підкріпити це на ділі. Брюссель захоче появи спостерігача, який буде стежити, чи виконує "Газпром" свої обіцянки. Але політична складова відносин може створити серйозні перешкоди цьому, оскільки російський уряд як власник компанії, вважатиме будь-які додаткові умови неприйнятними, оскілки це означатиме втрату обличчя", - йдеться в статті.

"Теза, що все вирішує Кремль, - це кліше, яке не повною мірою відповідало дійсності аж до кризи. Але зараз воно дедалі більше справджується", - прокоментував неназваний співрозмовник Financial Times, наближений до очільників компанії "Газпром".

В цей же час, рейтингова агенція Moody's знизило рейтинги "Газпрому", "Лукойлу" і ще 12 найбільших російських компаній до "сміттєвого" рівня. 21 лютого Moody's знизило суверенний кредитний рейтинг Росії до рівня Ba1, який вважається "сміттєвим", рейтинг знижений з рівня Baa3. Причинами зниження рейтингу Moody's назвало погані перспективи російської економіки (агентство очікує "глибоку рецесію" в 2015 році і продовження спаду в 2016 році), ймовірне подальше ослаблення фіскальної стійкості і валютних резервів і, нарешті, "непередбачувану політичну динаміку".

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі