"Газпром" і європейські енергоконцерни підписали угоду про "Північний потік-2"

Поділитися
"Газпром" і європейські енергоконцерни підписали угоду про "Північний потік-2" РФ хоче збільшити поставки газу в Європу
В РФ розраховують на збільшення поставок газу в Європу в майбутньому.

Російський "Газпром" і ряд європейських енергетичних концернів підписали угоду щодо будівництва "Північного потоку-2", що передбачає збільшення поставок російського газу в Європу в обхід України.

Серед акціонерів "Північного потоку-2", крім "Газпрому", також BASF і E. ON, ENGIE, OMV і Royal Dutch Shell.

Реалізацією проекту займеться спільна проектна компанія New European Pipeline AG. Згідно з документом, "Газпрому" в ній буде належати 51%, E. ON, Shell, OMV and BASF/Wintershall - по 10% кожній, ENGIE - 9%.

Проект "Північний потік 2" передбачає будівництво двох ниток морського газопроводу сукупною потужністю 55 млрд куб. м газу на рік з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря. Газопровід безпосередньо з'єднає газовидобувні регіони РФ з газовим ринком Західної Європи.

Втім, як зазначають джерела, поки не вирішено питання про те, хто з партнерів буде будувати сухопутні відводи від нової магістралі. Як повідомило агентству "Интерфакс" джерело в російському монополісту, це питання зараз є найскладнішим в переговорах за проектом.

Відзначимо, "Газпрому" давно заявляє, що збирається "звести до нуля" роль України як транзитера російського газу. Тим часом, офіційною позицією ЄС залишається пріоритет зниження енергетичної залежності від РФ, що і стало однією з причин відмови від "Південного потоку", а також критики "Турецького потоку".

Такі мінливі плани "Газпрому" щодо будівництва "потоків" вже приводять його партнерів в замішання.

Напередодні Євросоюз вирішив спрямувати зусилля на підтримку альтернативних газопроводів. , а не "Турецького потоку". Брюссель затвердив постанову про "енергетичної дипломатії", згідно з яким ЄС приступає до створення умов для переформатування енергетичних відносин з РФ. Зокрема, Брюссель вирішив зосередити зусилля на просуванні Південного газового коридору.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі