"Газпром" і Shell готуються обмінятися активами - ЗМІ

Поділитися
"Газпром" і Shell готуються обмінятися активами - ЗМІ
Нідерландсько-британська компанія хоче отримати частку в газовому родовищі РФ в обмін на один зі своїх проектів.

Shell планує обміняти частку в одному з міжнародних проектів на частку "Газпрому" в проекті "Сахалін-3", повідомив раніше Bloomberg з посиланням на гендиректора Shell Бена ван Берда.

Обмін активами між "Газпромом" і Shell передбачений угодою про стратегічне партнерство, яка компанії підписали у червні на Петербурзькому економічному форумі, пишуть "Ведомости". Тоді голова правління "Газпрому" Олексій Міллер говорив, що набір активів для обміну буде визначено до кінця 2015 р., а сама угода може відбутися через рік.

В самих Shell і "Газпромі" це поки ніяк не коментують.

В сфері видобутку газу у "Газпрому" і Shell поки тільки один проект – "Сахалін-2", на базі якого діє єдиний в Росії завод з виробництва зрідженого газу (СПГ) потужністю 10 млн т в рік. У Shell в Sakhalin Energy (оператор проекту) – 27,5%, тоді як у "Газпрому" контроль.

Shell давно домагається будівництва ще однієї черги заводу, пише видання. Але сторони досі не могли визначити для цього ресурсну базу.

На Петербурзькому форумі вони домовилися, що будуть використовуватися ресурси проекту "Сахалін-3", який належить "Газпрому". Проект включає в себе три родовища із загальними запасами майже 750 млрд куб. м газу і більш 90 т конденсату. Найбільші запаси зосереджені на Південно-Киринском родовищі.

"Газпром" розраховував купувати газ для розширення заводу "Сахаліну-2" з проекту Exxon і "Роснефти" "Сахалін-1". Але сторони не змогли домовитися про ціну, а зараз "Роснефть" і Exxon хочуть побудувати свій завод СПГ.

Крім розширення СПГ-заводу на Сахаліні Shell також увійде в консорціум з будівництва двох нових гілок "Північного потоку". "Газпром" також запрошує Shell стати його першим партнером в проекті "Балтійський СПГ".

Що "Газпром" може отримати взамін, не повідомлялося. Але в червні Міллер відзначав, що потенціал Shell, в тому числі з точки зору обміну активами, значно розшириться після покупки BG Group. У середині липня Shell також оголосила, що купить у Morgan Stanley портфель газових і енергетичних активів в Європі.

Крім того, ще в квітні 2013 р. "Газпром" і Shell підписали меморандум про спільне освоєння арктичного шельфу Росії і глибоководного шельфу за кордоном. Тоді мова йшла про те, що Shell отримає по 33,3% в проектах по розробці Північно-Врангелевского ділянки в Чукотському морі і Північно-Західної ділянки в Печорському морі, а також візьме на себе всі витрати на геологорозвідку. "Газпром" міг отримати аналогічну частку в проекті Shell по геологорозвідці на глибоководному шельфі ПАР.

Після покупки BG Group у Shell потужний СПГ-бізнес. При цьому Shell прагне збільшити у своєму портфелі частку російського СПГ не тільки за рахунок "Газпрому". На початку червня компанія уклала 20-річний контракт з "Новатек" на купівлю 0,9 млн т ЗПГ на рік з "Ямал СПГ".

Як відомо, минулого року Євросоюз запровадив економічні санкції проти Росії через агресії РФ в Україні. Санкції стосуються в тому числі і нафтогазового сектора. І поки ЗМІ пишуть про можливе входження Shell в спільний проект з "Газпромом", раніше стало відомо про те, що французська Total вийшла зі спільного проекту з "Газпромом".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі