Fitch Ratings: Економічне відновлення залишається хитким

Поділитися
Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings опублікувало звіт з новим глобальним прогнозом щодо кредитоспроможності, у якому зазначається, що економічне відновлення залишається хитким і на його шляху можливі складнощі.

Через це Fitch очікує, що макрофактори продовжать грати домінуючу роль на кредитних ринках. Однак, незважаючи на макроризики, прогнози за рейтингами Fitch продовжують стабілізуватися у більшості секторів.

«Подальша загальна стабілізація прогнозів відображає покращення показників кредитоспроможності, а також вже проведені пониження рейтингів, слідом за якими у багатьох випадках відбулася стабілізація рейтингів на більш низьких рівнях», - вважає Моніка Інсол, керуючий директор аналітичної групи Fitch із досліджень кредитних ринків.

Прогнози за рейтингами в сегменті страхових компаній, де відзначався найбільш сильний нахил у бік негативних прогнозів з 4 кварталу 2008 р., швидко стабілізувалися за останні квартали, тому що ризики за активами все більшою мірою вже відображені у поточних рівнях рейтингів. Прогнози за рейтингами корпорацій і фінансових організацій також все більшою мірою стабілізуються.

У той же час у невеликій кількості сегментів ринку ситуація залишається непростою. Так, у сегменті структурованого фінансування прогноз за рейтингами паперів, забезпечених житловою іпотекою у США, є негативним через зниження цін на житло, значний обсяг пропозиції і подовження термінів вирішення проблем з кредитами. Fitch очікує істотного зниження масштабу і серйозності негативних рейтингових дій у 2011 р. стосовно рівнів попередніх років.

Суверенні емітенти країн з розвиненою економікою, особливо у «периферійних» економіках єврозони, стикаються зі значними потребами у бюджетному фінансуванні на тлі нестабільних і волатильних ринків капіталу. Багато субнаціональних утворень в Європі та США також мають такі проблеми. Прогноз за рейтингами цих емітентів в деяких сегментах є негативним.

«Відновлення світової економіки продовжує залежати від збереження динаміки на ринках, що розвиваються і проведення стимулюючої політики, особливо з боку центральних банків», - відзначає Девід Райлі, керуючий директор аналітичної групи Fitch за суверенними емітентами.

Як відзначають в агенції, у США розпочалися рішучі позитивні заходи, щоб сприяти росту, найпомітнішими з яких є продовження податкових пільг і проведення другого раунду кількісного послаблення (QE2). Фінансові ринки з ентузіазмом відреагували на ці заходи. У той же час існує ризик, що другий раунд кількісного послаблення може підірвати довіру до долара США і підвищити інфляційні очікування. Окрім того, у поєднанні з дуже низькими відсотковими ставками, другий раунд кількісного ослаблення може призвести до того, що націлені на прибутковість капітал та фінансові потоки позначаться на економічній і фінансовій стабільності ринків, що розвиваються, де спостерігається більш сильне зростання.

У єврозоні заходи підтримки є суттєвими, хоча час від часу на них позначалися непослідовні заяви з боку політиків регіону. Довіра до стабільності державних фінансів, банківської ліквідності і якості активів буде залишатися нестійкою, і кредитоспроможність суверенних емітентів продовжує знаходитись під тиском. Ймовірно, будуть мати місце подальші приклади дуже високої ринкової волатильності і ризик того, що більша кількість держав єврозони будуть змушені звертатися за фінансовою підтримкою до ЄС і МВФ. Fitch вважає, що хоча єврозоні буде нелегко вийти із ситуації, розколу в результаті системних суверенних боргових дефолтів або перетворення на повноцінний фіскальний союз не відбудеться.

Нагадаємо, що Світовий банк прогнозує уповільнення темпів зростання світового ВВП у 2011 році до 3,3% у порівнянні з 3,9% в 2010 році.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі