Фінансові аналітики назвали головні проблеми Росії - нафта і Путін

Поділитися
Серед ризиків для Росії аналітики вказують збереження «млявих» темпів необхідних структурних реформ. На користь цього, за їхньою оцінкою, свідчить збереження ключових владних повноважень в адміністрації президента Володимира Путіна і уряду Дмитра Медвєдєва.

Головною проблемою російської економіки є її залежність від експорту сировинних ресурсів, зокрема нафти. Окрім того, на економіці Росії негативно позначається надмірне державне регулювання, системна корупція і небажання адміністрації президента Володимира Путіна проводити структурні реформи.

Про це пишуть аналітики агентства Standard&Poor's (S&P) в доповіді, що обґрунтовує нинішній рівень кредитних рейтингів Росії (BBB - в іноземній валюті та BBB+ - в національній). Двома іншими ключовими негативними чинниками вони називають вузьку базу економічного зростання і залежність від сировинного сектора економіки.

Прогресу на шляху підвищення потенціалу довгострокового зростання і стійкості економіки до зовнішніх потрясінь перешкоджає ряд обмежень структурного характеру, включаючи значну роль держави в економіці, несприятливий діловий та інвестиційний клімат, системну корупцію і низький рівень конкуренції всередині країни, цитує S&P видання "Ведомости".

У цій ситуації аналітики агентства не чекають від Росії високих темпів зростання в середньостроковій перспективі: ВВП, за їхніми прогнозами, у 2013-2015 рр.. буде збільшуватися лише на 3,5% на рік. Домінуючу роль у російській економіці як і раніше буде грати сировинний сектор. При цьому S&P відзначає, що Росія продовжує страждати від «значних» втрат податкових надходжень через те, що «деякі» російські сировинні компанії переводять прибуток у «податкові оазиси», особливо на Кіпр.

«Судячи з усього, сировинні доходи Росії надходять на Кіпр через зареєстровані в цій державі офшорні компанії, які купують нафту та інші сировинні товари в Росії за цінами нижче ринкових, потім продають їх за ринковою ціною, а прибуток переводять на Кіпр. Таким чином, замість того щоб платити податки у Росії, компанії роблять це на Кіпрі», - пишуть аналітики агентства. За їхньою оцінкою, в результаті обсяг експорту виявляється заниженим в середньому до 5% ВВП на рік.

Серед політичних ризиків для Росії аналітики вказують низьку ймовірність зміни політичного курсу та як наслідок збереження «млявих» темпів необхідних структурних реформ. На користь цього, за їхньою оцінкою, свідчить збереження ключових владних повноважень «переважно» в адміністрації президента Володимира Путіна і в меншій мірі в уряду прем'єр-міністра Дмитра Медвєдєва.

"Ми не очікуємо від влади істотної зміни курсу і рішучих заходів з врегулювання структурних проблем, оскільки склад політичної еліти практично не змінився після виборів. Більше того, враховуючи очевидне зниження популярності політичних лідерів, про яке свідчать протести, ми вважаємо, що влада може не захотіти здійснювати чутливі і потенційно болючі реформи", - пишуть аналітики S&P.

При цьому прогнозування подальшого політичного курсу Росії, на їхню думку, ускладнюється боротьбою різних інтересів і груп впливу в уряді. «Вважаючи, що президент Путін, як і раніше відіграє домінуючу роль в російській політиці, ми тим не менше не думаємо, що він зможе формувати політичний курс виключно на свій розсуд», - відзначають вони. !zn

Читайте також:

S&P підвищило короткостроковий рейтинг Росії і підтвердило довгостроковий

Азаров дорікнув Росії: Що ж ви, брати наші, так з нас дерете?

Росія ратифікувала протокол про вступ до СОТ

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі