Федерація роботодавців просить зберегти Мінпромполітики

Поділитися
© ztmc.zp.ua
Бізнес побоюється, що в разі ліквідації міністерства українська промисловість залишиться без регулятора, і в уряді нікому буде курирувати державну промислову політику.

Федерація роботодавців України (ФРУ) закликає прем'єр-міністра Арсенія Яценюка зберегти Міністерство промислової політики, підсиливши його кадрами і функціонально,бо у випадку його ліквідації українська промисловість залишиться без регуляторного органу, який здійснює державну промислову політику.

Про це йдеться в заяві федерації в четвер, 6 березня.

"Сьогодні всім нам як ніколи необхідний держорган, який зможе координувати питання відстоювання інтересів України у сфері промислової політики", - наводять слова заступника голови ради ФРУ Дмитра Олійника.

За його словами, з проханням зберегти Мінпромполітики до ФРУ вже звернулися роботодавці, які представляють автомобільну, хімічну та легку промисловість, машинобудування, а також гірничі підприємства і скловиробники.

Олійник зазначив, що вкрай важливим питанням для всіх без винятку промисловців є збереження і захист національних виробників на ринках Митного та Європейського союзів.

Серед інших першочергових питань він назвав усунення технічних бар'єрів у торгівлі з країнами-членами МС внаслідок введення нових технічних регламентів, проведення професійного галузевого аналізу та підготовку пропозицій до консультацій в разі підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

"Розуміючи і підтримуючи необхідність підписання Угоди про асоціацію, бізнес зазначає, що у проекті цього документа Україна непропорційно відкриває свій внутрішній ринок і бере на себе зобов'язання щодо адаптації української системи технічного регулювання до вимог ЄС. До них український бізнес сьогодні не готовий", - зазначив Д.Олійник.

На його думку, саме Мінпромполітики спільно з бізнесом має сьогодні взяти на себе відповідальність за цю роботу.

У свою чергу голова Федерації роботодавців автомобільної галузі Олег Боярин висловив побоювання, що в разі ліквідації Мінпромполітики знадобиться більше року для того, щоб промисловці налагодили співпрацю з іншими міністерствами і відомствами, між якими можуть бути розподілені функції регулятора.

У ФРУ також відзначають, що подібні міністерства працюють у більшості країн світу з розвинутим промисловим потенціалом, зокрема, в Казахстані, Чехії, Італії, Японії, Росії, Туреччини, Бразилії, Індії. У цих країнах на це відомство також покладено функції адміністрування ринкового нагляду, технічного регулювання, торгівлі, науково-технічної, інвестиційної політики.

Як відомо, відсторонений президент Віктор Янукович у грудні 2010 року реорганізував Мінпромполітики в Держагентство з управління державними корпоративними правами та майном, однак в кінці 2012 року вирішив його відновити.

У новому уряді, сформованому минулого тижня, міністра промислової політики поки що не призначено.

Перетворити Мінпромполітики у Мінпромполітики і торгівлі пропонують лідери депутатських груп "Суверенна європейська Україна" Ігор Єремеєв та "Економічний розвиток" Анатолій Кінах, а також депутат від "Батьківщини" Віталій Немилостивий. Відповідний проект постанови Верховної Ради вони зареєстрували в парламенті цього тижня. В даний час питання торгівлі курирує Міністерство економічного розвитку і торгівлі. !zn

Читайте також:

Експерти побачили майбутні плюси від відродження Міністерства промислової політики

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі