ФДМ підтвердив приватизацію 50% маріупольського "Азовмаша"

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Фонд держмайна затвердив 30 підприємств з держчасткою для приватизації в цьому році.

Фонд державного майна (ФДМУ) затвердив перелік з 30 об'єктів, частки держави у статутному капіталі яких підлягають приватизації за участю фонду та його регіональних відділень у 2015 році.

Перелік об'єктів затверджений наказом ФДМ №857 від 15 червня 2015 року, повідомляє офіційний сайт ФДМУ.

З документа випливає, що передбачається приватизація держчастки в 26 підприємствах, зокрема, Президент-Готель (100%), "Український банк реконструкції та розвитку (99,994%), " Українська енергозберігаюча сервісна компанія (99,659%).

Також у перелік включені "Спеціалізована акціонерна страхова компанія" Спецексімстрах (51%, Київ), СП у формі ТОВ Керамнадра (50,45%, с. Мужеево Закарпатської обл.), Державний науково-виробничий комплекс заготівлі і зберігання автологичної крові та її компонентів (50,998%, Київ), ПАТ "Азовмаш" (50%, Маріуполь Донецької обл.) і ТОВ " Містечко інвалідів (50%, Київ).

Крім того, передбачається приватизація держчастки Науково-виробничий концерн Наука (46,449%, Київ), Спільне українсько-швейцарське підприємство у формі ТОВ Тема (40%, Київ) і ТОВ " Світ ласощів (40%, Черкаси).

У перелік включені Тюмень-Медико-Сміла (38,022%, Сміла Черкаської обл.), Авіакомпанія " Горлиця (35,694%, Київ), Науково-виробниче підприємство Новогалещинская біофабрики (33,33%, Київ), ТОВ Оздоровчий комплекс Пролісок (31,07%, смт Козин Київської обл.), Юенпіком (30%, Хмельницький) та Атомпрофздравниця (30%, Київ).

За участю ФДМ також передбачається продаж держчастки ТОВ Торговий флот Донбасу (25,1%, Маріуполь Донецької обл.), ТОВ "Учбово-атестаційний центр з неруйнівного контролю (25,003%, Київ), М'ясомолочний комплекс" Сіверський (25%, с. Чайкине Чернігівської обл.), "Іста-центр (21,552%, Дніпропетровськ), М-Сервіс (20,391%, Київ).

Нагадаємо, 11 червня Фонд державного майна визначив графік приватизації на 2015 рік.

Раніше ZN.UA писало, що через підготовку приватизації "Азовмашу" може постраждати виробничий комплекс підприємства.

Запланована Фондом держмайна на кінець року приватизація 50% акцій "Азовмашу" може призвести до розділення його виробничого комплексу і виведенню з нього вагонобудівних потужностей, з наступним перепродажем або інтересантам в Україні, або російському "Трансмашхолдингу", - розказало джерело в апараті Кабміну.

Зараз у приватній власності знаходяться 50% ПАТ "Азовмаш", якими володіє холдингова компанія Azovmashinvest Holding Limited (Кіпр), що пов'язується з Ю. Іванющенко і спадкоємцями А. Савчука.

Після приватизації державного пакета акцій ПАТ "Азовмаш", новий власник отримає суттєвий вплив і на інші активи групи. Зокрема, ПАТ "Азовмаш" володіє 26,1785% акцій підприємства групи – ПАТ "Азовзагальмаш", який є основним вагонобудівним активом групи, які розташовані на єдиному виробничому майданчику.

На поточний момент Іванющенко і спадкоємці Савчука не мають інтересів у вагонобудуванні, тому дочірнє виробництво може бути виведено зі складу групи, і продано бізнесменам, активно інвестують в цю галузь. Зокрема, найбільш ймовірні претенденти - Леонід Юрушев, який має вплив на керівництво"Укрзалізниці", або росіяни з "Трансмашхолдингу".

При цьому варто звернути увагу на той факт, що "Азовзагальмаш" здатний виробляти не тільки вагонобудівну, але і військову продукцію, що особливо актуально в поточний час. Однак ніяких оборонних замовлень не отримує, що може бути пов'язано з позицією приватних власників компанії.

Однак державою, замість того, щоб забезпечити роботу підприємства, яке зараз може працювати на посилення оборонної могутності країни, влаштовуються "конкурси", в основі яких, очевидно, виключно приватні інтереси щодо перерозподілу активів.

Відзначимо, як писав раніше у ZN.UA Олег Покальчук у статті "Маріупольська сюїта", "Азовмаш" - це додатковий осередок тривоги для міста. 14 тисяч осіб, постійні чутки про закриття. На думку автора, щоб припинити раз і назавжди "цей сором'язливий петінг з олігархами", його потрібно було б націоналізувати і розгорнути там центр оборонної промисловості.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі