Євросоюз вважає квоти на експорт зерна з України невиправданими

Поділитися
© yaltalife.org
Європейський Союз вважає невиправданим продовження Україною режиму квотування експорту зернових.

Про це кореспонденту УНІАН у Брюсселі заявив представник Єврокомісії Джон Кленсі.

Він зазначив, що Євросоюз дуже уважно стежить за введенням експортних квот на зернові, звернувшись вперше з відповідним питанням до української сторони у жовтні 2010 року.

«Україна надала відповідь, що підтверджує внутрішні причини для вжитих заходів, а також - тимчасовий їх характер», - сказав представник Єврокомісії.

У результаті аналізу отриманої відповіді ЄС попросив консультацій з Україною в рамках статті 12 Угоди Світової організації торгівлі про сільському господарстві. Такі консультації відбулися в лютому та березні цього року в Женеві.

«На базі відповідей, наданих українською стороною, ЄС прийшов до висновку, що заходи не були виправдані і застосовувалися дискримінаційним шляхом», - підкреслив Дж.Кленсі.

«Відповідно, ми вважаємо, що немає виправдання і для продовження режиму квотування після 31 березня», - додав він.


Як повідомлялося, на початку жовтня 2010 року Кабінет міністрів ввів квотування експорту зерна на термін до 31 грудня 2010 року. У кінці минулого року його було продовжено до 31 березня 2011 року. При цьому сумарний розмір квот було збільшено на 1,5 млн тонн - до 4,2 млн тонн.

Уряд 30 березня вирішив продовжити квотування експорту зерна до 30 червня 2011 року, одночасно збільшивши квоту на кукурудзу на 2 млн тонн.

За цей час квоти розподілялися двічі способом, що викликав потім різку критику з боку учасників ринку: багато компаній не змогли вчасно отримати висновки Міністерства аграрної політики і продовольства про наявність зерна, які необхідні для подання заявки на отримання квоти.

Квотування експорту зерна також різко критикували міжнародні організації, в тому числі МВФ.

Обмеження на експорт дозволили заробити наближеним до влади структурам щонайменше 56 млн доларів. Повідомлялося також про величезні хабарі за отримання квот на експорт.

За матеріалами УНІАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі