Експортерам дадуть два з половиною роки, щоб пристосуватися до податкових нововведень

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експортерам дадуть два з половиною роки, щоб пристосуватися до податкових нововведень © Андрій Товстиженко, DT.UA
Співавтор законопроекту про трансферне ціноутворення вважає, що нові правила поставлять бізнес у більш безпечне положення.

Якщо закон про трансферне ціноутворення набуде чинності з 1 січня 2014 року, то тоді в перший раз бізнес буде подавати звітність про трансфертні ціни лише до 1 січня 2015 року.

Про це ZN.UA повідомив один з розробників законопроекту про трансферне ціноутворення, партнер Pricewaterhouse Coopers Ukraine (PwС) В'ячеслав Власов.

"Якщо закон буде прийнято на початку поточного року, згідно з Податковим кодексом він може набути чинності лише з 1 січня наступного року. В цьому випадку і в податкового міністерства, і у бізнесу буде достатньо часу для підготовки до його впровадження", - зазначив Власов.

"Якщо закон набуде чинності з 1 січня 2014-го, то тоді в перший раз бізнес буде подавати звітність про трансфертні ціни до 1 травня 2015-го, а перевірка цієї звітності почнеться вже після травня 2015 р. Майже два з половиною роки - достатній термін для того, щоб підготуватися", - сказав він.

- Кабмін схвалив законопроект, що ліквідує витік з бюджету десятків мільярдів

За словами автора законопроекту, на бізнес покладається новий обов'язок: повідомляти Міндоходів про угоди між пов'язаними особами та з резидентами зарубіжних низькоподаткових юрисдикцій, що перевищують 50 млн грн на рік на одного контрагента. Великий бізнес, на додаток до цього, буде зобов'язаний документально обґрунтувати ринковий рівень цін у таких угодах. "Поза сумнівом, це додаткове навантаження на бізнес", - підкреслив він.

"У свою чергу, і держава повинна взяти на себе додаткові обов'язки: підготуватися до здійснення ефективного контролю над ціноутворенням. Зокрема, державі потрібно інвестувати час і кошти в наймання інспекторів відповідної кваліфікації, їхнє професійне навчання, придбання існуючих і створення власних баз даних про ціни і економічні показники діяльності бізнесу, розробку нових програм перевірок бізнесу, посилення аналітичної функції податкових органів тощо. У перспективі все це повинно привести до діалогу між бізнесом і податковим міністерством однією мовою", - вважає Власов.

"Якщо порівнювати законопроект з правилами, що вже діють з 1 січня цього року, зокрема зі статтею 39 Податкового кодексу, я б не сказав, що від нових правил бізнес може постраждати більше. Чинні правила, в якомусь сенсі, можуть розв'язати руки Міндоходів. Податковий інспектор зараз може самостійно обрати джерело інформації про ринкові ціни, метод визначення цієї ціни і на цій підставі пред'явити бізнесу податкові претензії в суді", - зазначив партнер Pricewaterhouse Coopers Ukraine.

"Законопроект передбачає інший алгоритм дій. Бізнес сам буде порівнювати свої ціни з ринковими, зможе сам доплатити податки виходячи з ринкових цін або документально обґрунтувати відповідність своїх цін ринковому рівню. Бізнес сам буде вибирати методи і джерела для такого порівняння, а Міндоходів має лише перевірити правильність вибраних методів і джерел. На мій погляд, це ставить бізнес у більш безпечне положення в порівнянні з існуючими правилами", - додав він.

Подробиці читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна" у статті Василя Пасочника "Велика трансферна битва: перший раунд". !zn

Читайте також:

Кабмін підготував радикальні заходи з наповнення бюджету на 2013 рік

Податкова взялася ліквідувати схему, за якою бюджет щороку недоотримує до 20% ВВП

Україна й Кіпр ліквідували податковий рай для українських олігархів

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі