Експертний висновок. Момент переїзду у власний офіс може бути відстрочений на роки. На все воля чиновника…

Поділитися
Баталії, що не на жарт розгорілися навколо спрощеної системи оподаткування, — лише вершина айсберга проблем, із якими в повсякденному житті зіштовхується малий бізнес...

Баталії, що не на жарт розгорілися навколо спрощеної системи оподаткування, — лише вершина айсберга проблем, із якими в повсякденному житті зіштовхується малий бізнес. Якщо півтора місяця не вистачило для того, щоб за підтримки прем’єра та Президента поставити крапки над «і» у податках спрощенців, то важко собі уявити, скільки знадобиться часу для наведення ладу у всій системі стосунків бізнес—держава. Однак робити це все ж доведеться, люди справи вже не хочуть миритися зі старими порядками, які тримаються на абсолютному безправ’ї (навіть якщо абсолютно правий) бізнесу, з одного боку, і безкарності чиновників — з іншого. Не хочуть більше платити «за рекомендацією». Той, хто зіштовхувався з питаннями оформлення власного офісу, розуміє, про що йдеться…

Власне приміщення у столиці та ще й у новобудові — це вже не просто чергова велика покупка і не тільки свій дах над головою. Це свідчення того, що бізнес відбувся. Що може бути приємнішим для його засновника? Однак тішитися не варто. Практика свідчить, що законним чином у стислі терміни і без додаткових витрат отримати всі необхідні дозволи, зробити ремонт і переїхати в офіс нереально. Як і раніше, машина із вставляння палиць у колеса працює без збоїв. За прикладами не треба далеко ходити — новобудов у Києві предосить.

— Гроші за приміщення ми сплатили ЗАТ «Завод ЗБК ім. Світлани Ковальської» півроку тому. Однак акт прийому-передачі так і не підписали — будівельники ніяк не можуть усунути недоробки, а тут ще й дах почав протікати, — ділиться особистим досвідом генеральний директор ТОВ «Техмонтажком» Сергій Тікка. — Навіть креслення, які нам потрібні були для підготовки проекту приміщення, і ті доводилося буквально поштучно вибивати.

Як же здивувалося керівництво «Техмонтажкому», коли виявилося, що навіть проект без сучка без задирки для чиновників, які дають дозволи, не аргумент. «Будете обурюватися — такий висновок напишемо, що у своє приміщення не в’їдете ніколи...» — пригрозили в санепідемстанції. Бувалі люди кажуть, що там ще за свою роботу беруть по-божому — 1 у.о. за читання однієї сторінки наданого їм проекту. Причому платити потрібно за всі сторінки, навіть якщо тільки кілька з них стосуються компетенції СЕС.

Однак найбільше страхів розповідають про пожежників. Це відомство, яке належить до Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, як було, так і залишилося грозою підприємця. Неймовірно, але складається враження, що експерти, котрі готують висновок щодо проекту, цього самого проекту не вивчають. Інакше як могло статися, що в експертному висновку головного управління МНС України в м. Києві вказується на відсутність у проекті приміщення, придбаного компанією «Техмонтажком», автоматичної пожежної сигналізації, системи внутрішнього протипожежного водогону, протипожежного перекриття? Адже насправді вони передбачені проектом. Навряд чи експерти їх могли не помітити, якщо самі цього не хотіли. А так виходить, що до двох різних (сусідніх) офісів виставлено дуже схожі зауваження, незалежно від того, існують зазначені недоліки насправді чи ні. Але найбільше вражає приписка наприкінці експертного висновку:

— Водночас, відповідно до п.7 розпорядження Київської міської державної адміністрації від 07.03.2000 р. №323 «Про заходи з підвищення рівня пожежної безпеки в м. Києві», постанови КМУ від 21.10.99 р. №1943 «Про стан забезпечення пожежної безпеки і заходів із її поліпшення», Закону України «Про пожежну безпеку» рекомендуємо в проектно-кошторисній документації передбачити передачу ГУ МНС м. Києва коштів у розмірі 2,5% від розрахункової кошторисної вартості об’єкта для пайової участі в розвитку його матеріально-технічної бази.

Прямим текстом «рекомендують» заплатити. Причому суму чималу. «Але за що?» — обурюються підприємці. Зрештою, проект їхнього офісного приміщення нічим не відрізняється від того, що був затверджений пожежниками у проекті всього будинку. Документацію на офіс і на будинок готувала одна й та сама проектна організація — АТ «Медінвестпроект». Вона ж надала офіційний висновок, який свідчить про безпідставність усіх п’яти зауважень пожежників.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі