Експерти аналізують, як буде налагоджена монетизація субсидій

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Експерти аналізують, як буде налагоджена монетизація субсидій © torange.biz
Виникають ризики, пов'язані з інституційною спроможністю міністерства оперативно забезпечити ефективне управління коштами.

Досить масштабною управлінською зміною у бюджеті-2019 є передавання Мінсоцполітики адміністрування коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг і житлових субсидій населенню (раніше адміністрування здійснювалося Мінфіном). До того ж 20 млрд із загальних 55 млрд грн субвенції заплановано використати для перерахування на персональні рахунки отримувачів субсидій, які по закінченні опалювального сезону могли б використати зекономлені кошти на власні потреби (так звана монетизація субсидій).

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Ярослав Жаліло, провідний науковий співробітник ДУ "Інститут економіки та прогнозування НАНУ, та Антоніна Дешко, експерт з питань фінансової політики Інституту суспільних досліджень. За їхніми словами, зміна розпорядника цих соціально важливих бюджетних коштів у принципі може тлумачитися як правильне за своєю суттю рішення з точки зору функцій, які виконуються міністерствами, та напевне стимулюватиме Мінсоцполітики до налагодження якісної системи обліку отримувачів субсидій зокрема та соціальних допомог у цілому.

"Проте виникають ризики, пов'язані з інституційною спроможністю міністерства оперативно забезпечити ефективне управління коштами, а особливо - налагодити практики монетизації, враховуючи, що методики останньої досі існують лише у вигляді проекту урядової постанови. Не слід забувати, що й процес створення єдиного реєстру отримувачів соцдопомоги досі не завершено", - відзначають експерти.

Детальніше про зміни в бюджеті за час його прийняття читайте у статті Ярослава Жаліло та Антоніни Дешко "Метаморфози держбюджету у передвиборних умовах" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі