Експерт: В Україні не зареєстровано жодної лінії ГМО

Поділитися
Всі генно-модифіковані організми (ГМО) в Україні є нелегальними, оскільки не зареєстровано жодної лінії ГМО, заявляє директор інституту екогігієни і токсикології Микола Проданчук.

«Всі ГМО в Україні нелегальні, тому що відповідно до закону про біобезпеку 2005 бути в обігу в Україні в якості харчових продуктів в якості кормів і рослин для вирощування можуть бути тільки ГМО, які зареєстровані, а на сьогоднішній день жоден ГМО в Україні не зареєстрований», - сказав він на прес-конференції у вівторок, 25 січня, у Києві, підкресливши, що навіть якщо ГМО і застосовуються, то в такому випадку мова йде про нелегальне їхнє застосування.

Проданчук нагадав, що порядок державної реєстрації ГМО регламентується постановою Кабінету міністрів України і цей порядок передбачає, що підставою для реєстрації ГМО є позитивний висновок державної санітарної епідеміологічної експертизи. У даний час не зареєстровано жодної такої лінії ГМО. «Це означає, що нелегально застосовують ГМО», - сказав він.

Між тим, він зазначив, що в Україні практично немає харчових продуктів з генно-модифікованими організмами. «На щастя, на ринку України практично немає харчових продуктів з ГМО», - сказав Проданчук.

Він підкреслив, що із більше 23 тисяч аналізів, проведених лабораторіями виявлено було тільки 24 випадки використання ГМО у харчових продуктах.

Проданчук нагадав, що кримінальної відповідальності за використання ГМО в складі харчових продуктів не передбачено, існує адмінвідповідальність і фактично заборона реалізації такої продукції. «Саме через цю загрозу виробники не ризикують генно-модифікованими організмами», - підкреслив він.

Проданчук також зазначив, що у 99% випадків для перевірки у лабораторіях на вміст ГМО звертаються саме виробники та імпортери, які є найбільш зацікавленими в якості продукції. Що ж стосується наклейок на харчові продукти з написом «без ГМО», то ці наклейки «на совісті виробника», оскільки немає можливості перевірити абсолютно всі продукти харчування.

Що стосується проведення аналізу, то за словами Проданчука, він не є складним, а вартість становить кілька сотень гривень.

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі