Експерт: Україна має активніше залучати приватні інвестиції у вугільну галузь через концесію

Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Таку думку висловив журналістам економіст, член Ради підприємців при Кабінеті міністрів Віктор Лисицький.

«У світі в галузях, пов'язаних з надрокористуванням, активно застосовується такий механізм залучення інвестицій як концесія. В Україні ж тільки зараз вирішили поряд із приватизацією та передачею в оренду вугледобувних підприємств скористатися концесією для залучення приватних інвестицій у вугільну галузь. Дуже шкода, що цього не було зроблено ще років 15-20 тому», - заявив він.

За словами Лисицького, однією з основних переваг концесії є те, що майно, передане в концесію, залишається в держвласності. Крім того, майно, яке набуває концесіонер протягом строку дії концесійного договору, також є власністю держави.

«Таким чином, держава може стати більш ефективним власником держшахт, якщо буде активніше залучати інвестиції в вуглевидобувні підприємства через концесії», - вважає він.

Крім цього, передача цілісного майнового комплексу підприємства в концесію також передбачає обов'язковість збереження трудових відносин між власником і трудовим колективом державних вугледобувних підприємств, зобов'язуючи саме інвестора виконувати умови колективного договору й галузевої угоди.

«Тобто саме інвестор стає зобов'язаним щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам підприємства, реалізації інших соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством, фінансування в необхідному обсязі видатків на реалізацію заходів охорони праці, обов'язкових для дотримання й виконання при провадженні господарської діяльності з видобутку вугілля», - зазначає економіст.

Нагадаємо: 11 серпня Міністерство енергетики та вугільної промисловості оголосило конкурси з передачі в концесію цілісних майнових комплексів державних підприємств «Ровенькиантрацит» і «Свердловантрацит».

ДП «Ровенькиантрацит» об'єднує 5 шахт (№ 81 «Київська», ім. Вахрушева, ім. Дзержинського, ім. Космонавтів, ім. Фрунзе), шахтоуправління «Ровеньківське» і 3 збагачувальні фабрики («Вахрушівського», «Комендантська», «Ровеньківська»). У 2010 році видобуток вугілля становив 6, 033 млн т.

ДП «Свердловантрацит» об'єднує 5 шахт («Довжанська-Капітальна», ім.
Свердлова, «Червоний партизан», «Харківська», «Центросоюз») і три збагачувальні фабрики («Червонопартизанська», «Свердловська», «Центросоюз»). У 2010 році видобуток вугілля становив 6,376 млн т.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі