Експерт: Співпраця з ЄС з енергозбереження може знизити залежність України від російського газу

Поділитися
Україна може зменшити хронічну залежність від російських енергоносіїв, якщо активно розвиватиме довгострокову співпрацю з Європейським союзом у сфері енергозбереження...

Україна може зменшити хронічну залежність від російських енергоносіїв, якщо активно розвиватиме довгострокову співпрацю з Європейським союзом у сфері енергозбереження. Таку думку в статті для «Дзеркала тижня» висловив старший науковий співробітник Оксфордського інституту енергетичних досліджень і видавець публікації «Газові ринки Росії і СНД та їхній вплив на Європу» Саймон Пірані.

Він нагадав, що ще до настання кризи, завдяки кредитам ЄБРР та інших міжнародних фінансових організацій, а також новим європейським технологіям, вдалося значно знизити енерговитрати в українській сталеливарній промисловості. Крім того, ЄБРР спільно з європейськими компаніями та українськими партнерами здійснив кілька проектів із впровадження енергозберігаючих технологій у районних тепломережах.

«Така співпраця — довгострокова, її результати проявляються не відразу, і великої уваги преси вона не викликає. Але це — найкращий спосіб зменшити залежність України від російського газу і знизити ту напругу у відносинах, яку ця залежність створює», — наголосив Пірані.

При цьому експерт відзначив, що Україна також має величезний потенційний ресурс у газовій сфері, здатний зацікавити Європу. Зокрема, таким ресурсом є підземні газосховища (ПГХ), більшість з яких розташована на Заході України, в кількох кілометрах від кордонів із країнами Центральної Європи, в яких такі потужностей дуже мало.

«Березневий меморандум закликав забезпечити «доступ третіх сторін» до цих об’єктів «на прозорих комерційних умовах». Дану пропозицію можна реалізувати незалежно від географічного розташування точки продажу російського газу. Процес займе не тижні, а місяці або роки через необхідність законодавчих змін і корпоративних реформ, але його користь очевидна», — констатував він.

Ще однією сферою співпраці з ЄС, на думку Пірані, може стати видобуток газу в Україні. Однак умови співпраці з іноземними компаніями в цьому питанні повинні стати прозорішими і привабливішими, вважає він.

Докладніше читайте у статті Саймона Пірані «Україні необхідна довгострокова співпраця з ЄС, а не разовий кредит» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі