Експерт: Допомога Monitor Group у виборі стратегії розвитку Донецької області — малоефективна

Поділитися
Залучення зарубіжних фахівців до вирішення внутрішніх проблем розвитку економіки є малоефективним...

Залучення зарубіжних фахівців до вирішення внутрішніх проблем розвитку економіки є малоефективним. Про це заявив директор донецької філії Національного інституту стратегічних досліджень, доктор економічних наук Юрій Макогон, коментуючи участь експертів компанії Monitor Group на замовлення фонду Ріната Ахметова «Ефективне управління».

«Я завжди казав і казатиму, що будь-яке запрошення фахівців зі сторони — справа малоперспективна. Точніше, запрошувати зарубіжних фахівців, можливо, й корисно, але обов’язково в поєднанні з місцевими кадрами й місцевим баченням», — відзначив Юрій Макогон.

Зокрема, він у корені не згоден з висновками експертів, які запропонували виділити в економіці Донецької області два ключові кластери — металургію й сільське господарство, — і зробити їх «локомотивом» розвитку регіону.

На думку ученого, на Донбасі необхідно розвивати, перш за все, машинобудування, хімічну і оборонну промисловість, що в перспективі допоможе повернути донецьким виробникам традиційні ринки збуту наукоємної продукції в Росії та інших країнах СНД.

Експерт також поскаржився, що його думка та викладки його колег так і не були по-справжньому почуті донецькою владою і бізнесменами, які вважали за краще прислухатися до думки зарубіжних консультантів.

«Певним колам завжди чомусь нецікаво слухати те саме в нашому виконанні. Але ж я не можу змінювати свою думку як учений і як людина залежно від того, хто мене запрошує чи яка політична сила при владі!» — заявив Макогон.

На пряме запитання, чи випливає з його слів, що зарубіжні експерти кажуть те, що хоче чути від них замовник, учений відповів: «Вони кажуть те, що відкатали вже неодноразово. Є схема, яку американці застосовували скрізь: Африка, Латинська Америка, Східна Європа… Схема одна, але ж умови різні!».

В той же час, експерт-економіст, кандидат економічних наук Ігор Должанський, підтримує ідею про розвиток металургії як основного кластеру. Проте, не цілком згоден із запропонованим розподілом ринків збуту продукції донбаських металургів — напівфабрикати продавати в Європу для подальшої переробки, а продукцію високого переділу спрямовувати на вітчизняний ринок.

«Так, європейський ринок завжди від нас «закривався», за винятком поставок напівфабрикатів, але це не означає, що за нього не потрібно боротися. Як і за всі інші ринки. Зрештою, наша промисловість тільки виграє, якщо поставлятиме, зокрема й до Європи, сортовий прокат», — підкреслив Ігор Должанський.

Докладніше читайте в статті Євгена Шибалова «Імпортна стратегія від Ахметова: розбір польотів» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі