Економіка України здатна пережити можливе відділення Донбасу – FAZ

Поділитися
Економіка України здатна пережити можливе відділення Донбасу – FAZ Втрата Донбасу виллється в короткострокові економічні проблеми України. Ілюстрація © Hromadske.TV
Експерти запевняють, що втрата Донбасу не буде великою проблемою, але це не значить, що від регіону треба відмовитися.

В економічному плану Україна здатна пережити втрату окупованого проросійськими терористами і військами Росії Донбасу. Якщо Київ остаточно втратить неспокійний регіон, ВВП країни скоротиться, але катастрофи не станеться.

Однак це зовсім не значить, що українцям треба відмовлятися від частини своєї території. Про це сьогодні пише газета Frankfurter Allgemeine Zeitung з посиланням на висновки німецької експертної групи при уряді України.

Видання повідомляє, що у ще не опублікованому документі, який підготували експерти, йдеться про те, що у раді відділення Донбасу від України відбудеться сильне скорочення об'єму українського експорту. Оскільки на металургійну промисловість регіону припадає значна частина зовнішньої торгівлі країни. Це призведе до чергової хвилі знецінення гривні.

Але з іншого боку, у такому випадку Києву не доведеться виплачувати значні субсидії для соціальної сфери Донбасу і нерентабельного видобутку вугілля. Таким чином, Україна матиме короткострокові економічні труднощі, але не більше того.

Експерти зауважують, що свої розрахунки вони зробили на основі показників 2013 року і не враховували наслідків війни, через які постраждала інфраструктура регіону і підприємства. І якщо армії України все ж вдасться повернути під контроль уряду окуповані території Донбасу, це означатиме додаткове навантаження на бюджет, оскільки Києву доведеться відбудовувати зруйновані об'єкти.

Голова німецької експертної групи і експерт консалтингової компанії Berlin Economics Рікардо Джуччі запевняє, що висновки, які він зробив разом з колегами, в жодному разі не можна вважати підставою для відмови від частини території України, яку зараз окупували проросійські сили.

Він підкреслив, що політичні і гуманітарні фактори треба оцінити окремо. А наведені економічні висновки лиш свідчать про те, якими б були наслідки для України в крайньому випадку.

"Україна лишилася б життєздатною без Донбасу. Українська економіка стала б меншою, але не стала б слабшою", - запевнив Джуччі.

Він додав, що у випадку, якщо найгірший сценарій з відділенням Донбасу відбудеться, то фінансові втрати України не будуть значними. Оскільки регіон давно звільнений від сплати ПДВ на експортовані товари і насправді ніколи не приносив великих коштів у державну казну. Натомість Київ міг позбувся б необхідності виплачувати дотації і більше б не страждав від дефіциту бюджету, який був у нього з року в рік.

В цей же час, ВВП України скоротився б на 8,4%, а промислове виробництво – на 15%. Також Київ би легко переніс втрату видобутку вугілля і продуктів металургії, оскільки товари такої ж якості можна легко придбати в інших країн. В цей же час, колишній голова Донецької області Сергій Тарута пояснив, що РФ не збирається робити економічне диво в Донбасі. На його переконання, "Донбас їм (Росії - ред.) не потрібен", оскільки він не дає ніякої синергії з точки зору економіки РФ, а тільки "буде пожирати ресурси, яких у них не вистачає".

Читайте повний текст інтерв'ю з Сергієм Тарутою в матеріалі Інни Ведернікової у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна"

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі