EFF: ЕКСПЕРТИ РЕКОМЕНДУЮТЬ ПРОДОВЖУВАТИ...

Поділитися
У доповіді про завершення четвертого перегляду програми розширеного фінансування EFF для України,...


У доповіді про завершення четвертого перегляду програми розширеного фінансування EFF для України, підготовленій для обговорення на засіданні ради директорів 19 грудня, експерти Міжнародного валютного фонду пропонують відновити фінансування і продовжити дію програми до середини серпня 2002 року. Про це повідомив в інтерв’ю агентству «Інтерфакс-Україна» керівник групи радників прем’єр-міністра України Валерій Литвицький.

За його словами, запит українського керівництва на продовження й коректування графіка позик підтримано з урахуванням того, що протягом тривалого часу програма EFF була неактивною.

В.Литвицький підкреслив, що прийняття в четвер, 7 грудня, законів про Державний бюджет України на 2001 рік та про банки і банківську діяльність було вирішальним кроком на шляху до поновлення фінансування України за програмою EFF. Прийняття цих законів також підвищує можливість успішного завершення переговорів із місією Світового банку про виділення Україні третього траншу кредиту на реструктуризацію фінансового сектора в обсязі $60 млн.

Як сказав В.Литвицький, у разі прогнозованого позитивного рішення ради директорів кредитний транш за програмою EFF становитиме близько 246 млн. дол.

У доповіді експерти Фонду зазначають, що протягом нинішнього року економічне зростання, яке почалося як кон’юнктурний підйом, викликаний сприятливою зовнішньою ситуацією й різкою девальвацією гривні, було доповнене поліпшенням економічної політики. За його словами, експерти Фонду зазначили в доповіді, що Україна проводила «міцну» макроекономічну політику і почала вирішувати структурні проблеми, відсутність прогресу в яких останні 10 років перешкоджала економічному зростанню. Зокрема, були схвалені заходи в галузі дерегуляції, адміністративної реформи, реформ у сільському господарстві й енергетиці.

Водночас, підкреслив радник прем’єра, і МВФ, і український уряд розуміють необхідність подальшого поглиблення реформ, розширення їх обріїв та прискорення темпів, особливо в структурній сфері. У тому числі в галузі активізації та підвищення прозорості приватизаційних процесів для забезпечення запланованих високих обсягів надходжень у держбюджет-01, а також у реформуванні енергетики.

Як сказав В.Литвицький, експерти МВФ також позитивно оцінили проведену бюджетну й фіскальну політику, вказавши на стабільність фінансової ситуації й поліпшення резервних позицій Національного банку, що базуються на жорсткій монетарній політиці.

Натомість, за словами радника прем’єра, експерти Фонду висловлюють певну стурбованість щодо банку «Україна» і вважають можливою більшу гнучкість Нацбанку в регулюванні фінансового ринку. МВФ також вказує на необхідність подальшого скорочення внутрішньої простроченої заборгованості, продовження міжбюджетної реформи та поліпшення політики експортних податків для вступу країни у Всесвітню організацію торгівлі.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі