Єдиний спосіб швидко змінити ситуацію у газовій сфері – реформування «Нафтогазу»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Іншого, швидшого й більш законного, способу змінити наявну ситуацію у газовій сфері, крім як створити на базі НАК «Нафтогаз України» та його дочірніх компаній окремі державні підприємства з видобування, постачання (купівлі-продажу) та транспортування природного газу, немає.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише адвокат, колишній представник НАК «Нафтогаз України» у суді у справі Юлії Тимошенко Ігор Кость.

«До речі, зазначений сценарій не є винаходом нинішньої влади. На рівні консультантів і спеціалістів попередників теперішньої влади такий спосіб (на випадок, якби не вдалося домовитися у 2010 році щодо зниження ціни на газ, як це було у 2009 році) обговорювався також, оскільки він прямо «напрошувався», виходячи з міжнародних зобов’язань, які Україна взяла на себе. І ще тоді всім було зрозуміло, що, зважаючи на положення контрактів від 19 січня 2001 року, у яких на «Нафтогаз» покладено обов’язок забезпечити правонаступництво на випадок його («Нафтогазу») реорганізації, жодної мови про реорганізацію ніхто б не вів. Звісно, немає потреби говорити, що «Нафтогаз» не мусив би виступати ініціатором своєї ліквідації», - переконаний адвокат.

Він додав, що усі були одностайні і в тому, що така ліквідація «Нафтогазу» з одночасним створенням нових підприємств мала відбуватися не на підставі постанови чи розпорядження Кабінету міністрів, які можна оскаржити в суді, а згідно з нормами відповідного закону (проблеми з його прийняттям тоді розуміли всі). Цим самим законом, або постановою Кабінету міністрів, яку необхідно було б прийняти на виконання закону, мали бути вирішені і питання погашення зовнішніх боргів «Нафтогазу» у зв’язку з його ліквідацією.

Іншим виходом із ситуації, на думку І.Костя, було прийняття закону, який унеможливить виконання «Нафтогазом» контрактів, коли в цьому виникне потреба.

«У будь-якому з наведених вище варіантів результатом було б одне - укладення новоствореними підприємствами контрактів на умовах, які були б більш прийнятними для держави в цілому. Відтак, оскільки на сьогодні вся влада зосереджена в руках однієї політичної сили, необхідно проявити лише бажання та/або волю. Нинішній владі зробити це, маючи більшість у парламенті, значно легше, ніж у часи уряду Ю.Тимошенко», - переконаний адвокат.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Ігоря Костя «Як розірвати контракт з «Газпромом»».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі