Два найбільш вірогідних кандидата на пост прем'єра озвучили перелік реформ, необхідних Україні для відновлення економіки

Поділитися
Активізація купівельної спроможності українців є пріоритетним завданням майбутнього уряду, заяв...

Активізація купівельної спроможності українців є пріоритетним завданням майбутнього уряду, заявили два найбільш вірогідних кандидата на пост прем'єр-міністра України — Микола Азаров і Борис Колесніков в коментарях для «Дзеркала тижня».

«Підвищення соціальних стандартів, які ми закладемо в бюджет, стане каталізатором пожвавлення внутрішнього попиту», — заявив в коментарі «Дзеркалу тижня» народний депутат від Партії регіонів, керівник виборчої компанії Віктора Януковича Микола Азаров.

Він відзначив, що насамперед потрібно навести порядок у державних фінансах, ухвалити державний бюджет у березні та всі місцеві бюджети — у квітні.

«Тоді є шанс, що друге півріччя пройде у творчому руслі, і ми зможемо припинити спад», — пояснив він.

«Особливим великим напрямом модернізації є реформа судової системи, подолання корупції та захист прав власності в Україні», — підкреслив Азаров.

У середньостроковій перспективі, за словами Азарова, необхідністю є зниження ставок податку на прибуток — із 25 до 20%, податку на додану вартість — із 20 до 16%, податкові канікули для малого і середнього бізнесу, звільнення від оподаткування передових технологій.

«Попри глибину деградації економіки та системні проблеми в Україні, у нас є впевненість, що грамотна і послідовна політика впродовж двох років дасть змогу повністю стабілізувати ситуацію, протягом п’яти років — вийти на стійкі темпи зростання і за десятиліття — подвоїти валовий внутрішній продукт», — переконаний Азаров.

Заступник голови Партії регіонів Борис Колесніков в коментарях для «Дзеркала тижня» підкреслив, що для відновлення нормальної роботи реального сектора економіки необхідно активізувати купівельну спроможність українців, в першу чергу — через іпотечне кредитування.

Він переконаний, що це допоможе «підняти» весь будівельний комплекс і цілий ланцюжок суміжних галузей.

«Тут дуже важлива доступна ставка за кредитами, яка не має перевищувати 10% у гривні. І тут потрібна диверсифікація покупців житла. Хоч би яким це здавалося неринковим, не можна давати пільгові іпотечні кредити для купівлі квартир в елітних будинках, де вартість квадратного метра п’ять і більше тисяч доларів», — пояснив він.

На думку Колеснікова, кредитування має здійснюватися через систему комерційних банків, які отримують ресурс від Національного банку, вибір яких повинен проводитися на тендерній основі шляхом встановлення чітких і прозорих вимог для таких установ.

«Можливо, є сенс подумати про використання для цих потреб частини золотовалютних резервів. Це все повернеться дуже швидко після того, як буде запущено відповідні процеси й почнеться повноцінне відновлення економіки», — відзначив він.

Заступник голови ПР також закликав підтримати покупців і виробників вітчизняних автомобілів.

«Слід чітко, через закон, встановити, що таке вітчизняний автомобіль, і приходити на допомогу тим, хто його хоче купити, і тим, хто його всередині країни виробляє. Можна запропонувати ще низку заходів для відбудови вітчизняної промисловості через стимулювання внутрішнього попиту», — відзначив депутат.

Крім того, він підкреслив, що зі збільшенням чисельності населення планети в майбутньому буде рости попит на продовольчі ресурси і Україна тут має природні переваги.

Значні можливості країни, за словами депутата, також криються в енергетиці, виробничі можливості в якій дозволяють Україні поставляти енергію для всієї Західної Європи.

Докладніше читайте в статті Наталії Яценко та Юрія Сколотяного «Які реформи потрібні Україні» в свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі