Дніпропетровська компанія просить суд скасувати рішення про виплату дивідендів "Укрнафти"

Поділитися
Дніпропетровська компанія просить суд скасувати рішення про виплату дивідендів "Укрнафти" Суд просять скасувати виплату дивідендів "Укрнафти" © ukrnafta.com
На початку березня олігарх Ігор Коломойський публічно заявив, що держава "ніколи не отримає" майже 2 млрд грн дивідендів "Укрнафти".

Зареєстрована в Дніпропетровську "Фінансова компанія "Гамбіт", яка пов'язана з одним з кіпрських міноритарних акціонерів "Укрнафти", просить Господарський суд Києва визнати недійсним рішення зборів акціонерів "Укрнафти".

Про це свідчить ухвала суду, текст якої мають "Українські новини".

Суд вважає доводи позивача достатніми для того, щоб відкрити виробництво. Розгляд справи призначено на 1 квітня.

НАК "Нафтогаз України" (володіє 50%+1 акція "Укрнафти") притягнута до справи в якості третьої особи.

Швидше за все, мова йде про рішення акціонерів про виплату близько 3,8 млрд грн дивідендів, у тому числі близько 1,9 млрд грн дивідендів "Укрнафти" - державі.

Примітно, що рішення про відкриття виробництва було прийнято судом 10 березня.

А за тиждень до цього, 4 березня, олігарх Ігор Коломойський, який контролює 43% акцій "Укрнафти" і її менеджмент, публічно у Верховній Раді заявляв, що держава "ніколи не отримає" ці дивіденди.

ТОВ "Фінансова компанія "Гамбіт" зареєстрована в Дніпропетровську, була заснована в серпні 1999 року.

Засновниками "Гамбіту", згідно з даними держреєстру, числяться 11 офшорних компаній, 9 з яких зареєстровані на Кіпрі, та ще по одній - на Багамах і в одній з держав Карибського регіону - Федерації Сент-Кітс і Невіс.

Дві кіпрські компанії "Дислунако Сервісез Лімітед" і "Корнезия Консалтинг Лімітед", які є одними із засновників позивача, зареєстровані за однією юридичною адресою - місто Лімасол, район Петру Циру, вулиця Свепко Корт 8, офіс М2.

З цього ж кіпрському адресою зареєстрована і компанія "Бордо Менеджмент Лімітед", яка, в свою чергу, володіє 12,3% акцій "Укрнафти".

У тексті судового визначення не зазначено, рішення якого саме зборів акціонерів оскаржує фінкомпанія "Гамбіт".

Останнім збори акціонерів "Укрнафти" відбулося 10 жовтня 2014 року, на ньому було прийнято рішення про виплату дивідендів. Попереднє зібрання відбулося ще чотири роки тому, 22 березня 2011 року, і на ньому було, зокрема, змінено назву компанії з відкритого акціонерного товариства (ВАТ) на публічне акціонерне товариство (ПАТ), і були внесені зміни в статут компанії.

Нагадаємо, на зборах акціонерів "Укрнафти" від 10 жовтня 2014 року було прийняло рішення направити майже весь прибуток за 2011-2013 роки (близько 3,8 млрд грн) на виплату дивідендів. Держбюджет України як власника 50% акцій "Укрнафти" (через НАК "Нафтогаз України") повинен отримати з цієї суми близько 1,9 млрд грн (при цьому в 2012 році були перераховані перші 120 млн грн). Держава розраховує отримати гроші не пізніше 10 квітня 2015 року.

Зазначимо, що відповідно до п. 1 ст. 50 закону "Про акціонерні товариства", на оскарження рішень загальних зборів акціонерів відводиться лише 3-місячний строк з моменту їх прийняття.

Таким чином, "Гамбіт" може заперечувати тільки останнім збори - від 10 жовтня 2014 року.

У свій час, згідно з даними госсудебного реєстру, "Фінансова компанія "Гамбіт" спільно з компанією "Бізнес-Інвест" (яка пов'язана з Коломойським і нещодавно оскаржувала в суді результати приватизації "Західенерго") оскаржували в суді рішення загальних зборів акціонерів енергогенеруючої компанії "Дніпроенерго" від 21 березня 2008 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі