Для розмежування земель згідно кадастру знадобиться 20 млрд грн та не менше 10 років

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© ZN.UA
Прийняття Земельного кадастру та закону про ринок земель ще не означає відкриття шляху до запровадження обігу земель сільськогосподарського призначення.

Про це в інтерв’ю ZN.UA заявив учений у галузі економіки та земельних відносин, доктор економічних наук, професор, академік НААН, співавтор трьох земельних кодексів України Леонід Новаковський.

«Ви продасте земельну ділянку, якщо землі державної та комунальної власності не розмежовані? За сім років, відколи діє Закон «Про розмежування земель державної та комунальної власності», ми спромоглися встановити межі лише на 0,7% загальної площі», - пояснив він.

За словами ученого, сучасна система розмежування земель не має належної земельно-кадастрової бази. Відповідно до закону України «Про державний земельний кадастр» потрібно провести суцільну інвентаризацію земель, завершити формування земельних ділянок і внести ці дані до кадастру. Для цього потрібно до 20 млрд. грн. державних коштів і щонайменше десять років.

На думку професора, процес розмежування земель державної і комунальної власності можна провести швидко та ефективно лише в один спосіб.

«За межами населених пунктів перебуває 25 млн. га. Законодавчо встановити, що станом на 1 листопада (грудня) цього року всі землі, крім земель, які передані у приватну власність і на які видані правовстановлюючі документи, та земель які перебувають у власності територіальних громад сіл, селищ, міст і які оформлені правовстановлюючими документами, віднести до земель державної власності», - зазначив академік.

Передачу частини зазначених земель державної власності у комунальну та приватну власність, на його думку, необхідно здійснити одночасно з оформленням реєстрації ділянок юридичних і фізичних осіб у складі державного земельного кадастру.

«У межах населених пунктів перебуває 4 млн. га, продовжує Л.Новаковський. - Законодавчо встановити, що станом на 1 листопада (грудня) цього року всі землі, крім земель, які передані у приватну власність юридичних і фізичних осіб та яким видані правовстановлюючі документи, а також земель, які перебувають у власності держави та надані в постійне користування державним підприємствам і мають правовстановлюючі документи на землю, віднести до земель комунальної власності.

Передачу частини зазначених земель комунальної власності у державну та приватну власність здійснити одночасно з оформленням реєстрації ділянок підприємств, громадян у складі державного земельного кадастру».

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв’ю Володимира Чопенка з Леонідом Новаковським.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі