Диригенти ринків: Бернанке говорить, Грінспена слухають?

Поділитися
Скільки одержує на рік Бен Бернанке, нинішній глава Федеральної резервної системи США, Едмунд Ендрюс на сторінках The International Herald Tribune не повідомляє...

Скільки одержує на рік Бен Бернанке, нинішній глава Федеральної резервної системи США, Едмунд Ендрюс на сторінках The International Herald Tribune не повідомляє. Зате зазначає, що за можливість почути думку попереднього керівника цієї служби, легендарного Алана Грінспена, фінансисти викладають по 150 тис. дол. за раз. Причому буває це зазвичай не менше двох разів на тиждень. Як правило, інформація про «міжсобойчики» не виходить за рамки обмеженого кола осіб. Проте наприкінці лютого відбулося відразу два витоки, які зустріли живий відгук усіх гравців фондового ринку.

Ситуація поглиблюється тим, що висновки, яких дійшли колишній і нинішній глави ФРС, виглядають діаметрально протилежними.

Перша цитата Грінспена, яка містить нагадування про можливість рецесії, з’явилася в ЗМІ ще в понеділок, 26 лютого. Проте обвал китайського фондового ринку, що стався у вівторок, «вішати» на великого фінансового гуру не поспішали: у Китаї вистачає своїх «тарганів», які можуть завдати фінансистам безліч прикростей. А масштаб китайської економіки цілком виправдовує ланцюгову реакцію, що спостерігалася на головних ринках світу.

Бен Бернанке відразу поспішив виступити із запевненням, що жодних об’єктивних причин побоюватися рецесії немає, і ситуація як в американській, так і у світовій економіці виглядає досить стабільною. Однак уже в четвер на світ обрушилося ще одне пророкування «великого й могутнього» Грінспена, у котрому знову ж ішлося про рецесію. І тут уже падіння індекса Доу-Джонса відразу на 209 пунктів не вдасться списати на жодний інший чинник. Хіба що на появу офіційної інформації про те, що американська економіка виросла за останній квартал минулого року не на 3,6%, як обіцяли фахівці, а на 2,2.

Власне, як стверджують очевидці, Грінспен говорив лише про можливість, а не навіть про ймовірність рецесії, яка може «наздогнати» Америку вже до кінця цього року. Природно, якщо не вжити адекватних заходів. А ще говорив про те, що інвестори тепер недозволено самовдоволені й самовпевнені, причому лише тому, що період низької інфляції та стабільного зростання триває так незвично довго.

Звичайно, деякі критики вже встигли пояснити цей витік інформації піар-акцією самого Грінспена, який готує до виходу ще одну свою книжку. За 8 млн. дол. 81-річний живий класик обіцяє у вересні розповісти про те, що було з економікою за всі 18 років його перебування на чолі ФРС, і про те, що з нею ще буде. Проте вже цього тижня ФРС розродилася рекомендацією посилити правила іпотечного кредитування, тому що кількість прострочених платежів за попередній квартал виявилася найвищою за останні чотири роки. А фондові ринки світу все ще продовжує лихоманити...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі