Ділові очікування бізнесу покращилися, - НБУ

Поділитися
Індекс ділових очікувань підприємств у 1 кварталі 2011 року зріс і склав 123,2% проти 120,0% у попередньому кварталі, повідомляє НБУ.

Такі результати чергового опитування щодо оцінок підприємств поточної та майбутньої ділової активності, інфляційних та курсових очікувань, змін економічної ситуації в Україні, опублікованого на офіційному сайті Національного банку України.

Зокрема, як повідомляє прес-служба НБУ, покращились всі складові індексу: у наступні 12 місяців респонденти очікують поліпшення фінансово-економічного стану своїх підприємств, зростання загальних обсягів реалізації виробленої продукції, зайнятості.

Оцінки поточної економічної активності залишились стриманими. Згідно з результатами опитування, респонденти продовжують негативно оцінювати поточний фінансово-економічний стан своїх підприємств, хоча негативний баланс очікувань зменшився і склав (-6,7%) проти (-7,0%) у 4 кв. 2011 року.

Дещо стриманішими, ніж у попередньому кварталі, були лише оцінки щодо нарощування інвестиційної активності. Більшість респондентів також очікують позитивних тенденцій у розвитку своїх підприємств у наступні 3 місяці, на відміну від негативних оцінок у попередньому кварталі. Згідно з результатами опитувань, респонденти покращили очікування щодо зростання обсягів виробництва товарів та послуг в Україні у наступні 12 місяців, про що свідчить збільшення балансу очікувань (різниця між відсотком позитивних та негативних оцінок) на 2,3 п.п. до 16,1%.

Респонденти очікують зростання цін на покупні товари і послуги та на продукцію власного виробництва. Продовжиться також зростання виробничих витрат та витрат на оплату праці найманих працівників. Зростання цін на сировину і матеріали та на енергоносії залишаються найвпливовішими чинниками змін вихідних цін. Тенденція до зменшення оцінки впливу обмінного курсу на зміну рівня вихідних цін продовжилась, також продовжувала знижуватися оцінка впливу рівня процентної ставки за кредитами на зміни відпускних цін підприємств.

Респонденти продовжують відзначати пом`якшення умов отримання банківських кредитів та очікують зростання потреб у позикових коштах у наступні три місяці. Використання кредитних ресурсів підприємствами найбільше стримують високий рівень відсоткових ставок за кредитами. Вплив фактору курсових коливань знизився.

Було опитано 1206 підприємств в усіх регіонах країни, що представляють економіку за основними видами діяльності, формами власності, розмірами за кількістю працівників. Надані результати є відображенням лише думки респондентів–керівників підприємств України у лютому 2011 року і не є оцінками НБУ.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі