Девальвація гривні за січень-жовтень склала 58,9%

Поділитися
Девальвація гривні за січень-жовтень склала 58,9% В Україні цілий набір проблем: значна інфляція, девальвація валюти і ін © Андрій Товстиженко, DT.UA
В НБУ підрахували, що відтік депозитів населення в національній валюті склав 16,8 млрд гривень.

Рішення НБУ підвищити облікову ставку з 12,5% до 14% було спричинено рядом проблем у фінансовій та економічній сферах України.

По-перше, в Нацбанку підрахували, що інфляція в Україні підвищилася до 19,8% (в жов) порівняно з 0,5% до січня 2014 року. При цьому девальвація гривні за аналогічний період становила 58,9%.

"Прискорення інфляції відбувалося як за рахунок підвищення адміністративно регульованих цін і тарифів (у річному розмірі на 25,8%) в результаті проведення непопулярних, але необхідних реформ, так і через знецінення обмінного курсу гривні до долара, яке за січень - жовтень 2014 року склало 58,9%", - заявили в НБУ.

Знецінення гривні, в свою чергу, було пов'язане з порушенням рівноваги на валютному ринку України внаслідок накопичених у попередні роки зовнішніх дисбалансів, а також враховуючи погіршення очікувань на тлі соціально-політичних і військових подій в Україні.

"Надскладними" в НБУ назвали умови функціонування реального сектору економіки, що також негативно позначалося на вартості гривні. Також в Нацбанку відзначили, що незважаючи на всі "реформістські" зусилля уряду і Нацбанку, макроекономічні показники все одно погіршуються.

Зниження реального ВВП в III кварталі склало 5,1% порівняно з 4,6% і 1,1% у II і I кварталах 2014 року відповідно.

При цьому погіршення динаміки сукупного обсягу виробництва обумовлено подіями на сході України, через які багато підприємств не мають можливості проводити господарську діяльність.

Також в НБУ помітили, що обмеження у зовнішній торгівлі з Російською Федерацією зменшують зовнішній попит на продукцію українських виробників.

Більш того, за липень - жовтень 2014 року відтік депозитів населення в національній валюті склав 16,8 млрд гривень.

Також відновилося домінування чистого попиту на готівкову валюту, який у липні - жовтні 2014 року склав 1 млрд доларів. Починаючи з серпня 2014 року, чиста пропозиція іноземної валюти змінилося чистим попитом на неї і на міжбанківському ринку. За серпень-жовтень 2014 року його значення становило 4,6 млрд доларів.

6 серпня голова НБУ Валерія Гонтарєва виключала девальвацію гривні до 15-20 грн/$. На 12 листопада гривня коштує 16,13 за долар.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі