Держекоінвестагентство та японська НЕДО домовилися

Поділитися
Японська НЕДО не реконструюватиме сміттєспалювальний завод «Енергія», як обіцяв екс-міністр Злочевський.

Державне агентство екологічних інвестицій України та Організація з розробки нових енергетичних і промислових технологій Японії NEDO 24 квітня підписали чергові доповнення до договору про затвердження 319 проектів теплової санації будинків соціальної інфраструктури.

Нагадаю, 19 січня 2011 року було підписане доповнення щодо діяльності з озеленення (125 соціальних проектів) між Держекоінвестагентством і НЕДО. Із них, за інформацією DT.UA, реалізовано вже 51 проект. Інші включені в текст нового доповнення.

Усі затверджені проекти будуть реалізовані за рахунок коштів, раніше виручених від продажу Японії одиниць скорочення викидів за Кіотським протоколом (понад 400 млн. євро). Нагадаю, що Україна реалізувала Японії 44 млн. одиниць установленої кількості (AAUs), Іспанії - 3 млн. одиниць.

Загальна вартість реалізації зазначених 319 проектів становить 101,37 млн. євро.

Тепловій санації підлягають будівлі лікарень, дитячих садків та інших соціальних об’єктів, розташованих у семи областях України. Серед них: Донецька, Луганська, Київська, Івано-Франківська, Рівненська області, Волинь і АР Крим.

У ході підписання доповнення до договору Держекоінвестагентством з представниками японської сторони Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні Саката Тоічі зазначив, що проекти теплосанації є важливими для співробітництва, оскільки «безпосередньо пов’язані з підвищенням рівня життя українських громадян та їхньої свідомості щодо скорочення використання енергоресурсів».

«Ми будемо раді, якщо ці проекти стануть внеском Японії в створення енергоефективної України», - сказав пан посол, підкресливши, що «дуже сподівається на те, що ті проекти теплосанації, які були затверджені сьогодні (24 квітня 2012 року. - Ред.), реалізовуватимуться якнайшвидше». Представники української сторони висловили надію, що ці проекти будуть реалізовані до 1 вересня, та впевненість - що до початку зимового сезону.

Усього в Держекоінвестагентстві, за словами новопризначеного міністра екології та природних ресурсів Едуарда Ставицького, на різних стадіях затвердження перебуває понад 1000 проектів теплової санації на загальну суму 1,6 млрд. грн., які дадуть можливість скоротити викиди парникових газів приблизно на 300 тис. тонн СО2-еквівалента.

Раніше озвучені екс-міністром екології Миколою Злочевським великі інвестиційні проекти, зокрема, з реконструкції сміттєспалювального заводу «Енергія» у Києві, а також модернізації київського метрополітену ще не подані в Держекоінвестагентство і тому не затверджені. Про це DT.UA повідомили представники агентства. Вони висловили сумнів у тому, що проект з реконструкції заводу «Енергія» буде узгоджений на рівні уряду, а також зазначили слабку зацікавленість у ньому японських контрагентів.

Раніше М.Злочевський заявляв про готовність НЕДО реконструювати київський сміттєспалювальний завод «Енергія». Однак на прес-конференції 24 квітня генеральний директор НЕДО Юджі Кімура спростував цю інформацію, сказавши, що в реалізації цього проекту японська компанія участі не бере.

Раніше експерти «Фонду цільових екологічних інвестицій» попереджали, що Україна буде вимушена повернути
470 млн. євро, отримані за рахунок продажу Японії та Іспанії одиниць установленої кількості (AAUs), якщо не встигне освоїти їх до кінця 2012 року - до моменту завершення першого етапу зобов’язань із Кіотського протоколу.

Водночас джерела DT.UA у Держекоінвестагентстві висловили впевненість, що Японія зацікавлена в успішній реалізації проектів, тому, судячи з ходу переговорів, терміни реалізації проектів можуть бути пролонговані, якщо українська сторона активніше їх реалізовуватиме.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі