Демчишин підтвердив відновлення поставок вугілля з окупованого Донбасу

Поділитися
Демчишин підтвердив відновлення поставок вугілля з окупованого Донбасу Демчишин пркоментував відновлення поставок вугілля з Донбасу
Тим часом в ДТЕК Ахметова про якісь проблеми з вивезенням вугілля із зони АТО не чули.

Міністр енергетики і вугільної промисловості України Володимир Демчишин підтвердив інформацію про відновлення поставок вугілля з контрольованою терористами території Донбасу.

"Насправді в даний момент йдуть поставки. Я так розумію, що певні одержувачі ведуть переговори. Мені здається, що в суботу або в п'ятницю були короткострокові зупинки. Тривають переговори", - зазначив він.

Демчишин додав, що на контрольованій "ДНР" території є проблеми із забезпеченням рухомого складу.

Крім того, міністр не виключив розглянути можливість імпорту найбільш економічно вигідної вугілля за кордоном. "Ми купуємо з-за кордону, в далекому зарубіжжі. Я знаю про те, що підписані договори, і десь до кінця вересня повинні надійти перші кораблі з вугіллям з Південної Африки", - поінформував Демчишин.

ДТЕК Ахметова про проблеми не чув

У свою чергу в енергохолдингу ДТЕК заявили, що продовжують поставки вугілля з зони АТО.

"За станом на 7 вересня компанія не припиняла постачання антрациту із зони АТО на ТЕС. За тиждень з 31 серпня по 6 вересня постачання антрациту і худого вугілля із зони АТО склали 80 тис. тонн", - відзначили в прес-службі Дтек.

Вдень раніше терористичне "ДНР" заявила про припинення поставок вугілля в Україну з контрольованих нею територій, мотивуючи це тим, що Україна з липня припинила постачання запчастин і дизельного палива на підконтрольну їм територію.

Як писало ZN.UA, з Донбасу триває контрабанда вугілля, в тому числі, в Росію. Не виключено, що Україна "імпортує" з Росії своє ж вугілля, нелегально вивезене з Донбасу. При цьому середня вартість імпорту енергетичного вугілля становить близько $ 80 за тонну.

У серпні 2015 року в Кабміні анонсували запуск поїзда для вивезення вугілля з Донбасу, який забезпечить роботу енергетики в осінньо-зимовий період і доставки необхідного обсягу вугілля на склади українських ТЕС.

На 27 серпня запаси вугілля на складах теплових електрогенеруючих компаній становили лише 1,35 млн т. Це на чверть менше навіть абсолютно провального у всіх відносинах рівня минулого року. Про підготовку до зими та ситуацію з вугіллям читайте в статті Ігоря Маскалевича "Вугілля. Осіннє дежавю" у свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі