Демчишин допускає можливість вилучення газу взимку у приватних підприємств

ZN.UA Ексклюзив Доповнено
Поділитися
Демчишин допускає можливість вилучення газу взимку у приватних підприємств Україна готова до зими лише "формально" © mining24.ru
Україна "на практиці" не зовсім готова до зими, визнав глава Міненерго.

Міністр енергетики Володимир Демчишин допускає, що уряду взимку доведеться керувати ситуацією в "ручному режимі" і забирати газ у приватних гравців для потреб країни, так як на формування необхідних запасів у сховищах поки немає грошей.

Про це Демчишин сказав в ході розширеного засідання парламентського комітету з ПЕК за участю керівництва Міненерго, НАК "Нафтогазу України", представників облгазів та інших учасників ринку.

На питання про стан підготовки до зими Демчишин відповів, що формально Україна готова, але на практиці – на створення великих запасів газу в ПСГ немає грошей, передає кореспондент ZN.UA.

За станом на 8 вересня, Україна накопичила у сховищах вже 14,8 млрд куб. м газу.

Що буде у разі, якщо Україна все ж виявиться не готова до зими, глава Міненерго допустив, що Кабміном може бути прийнято окрема постанова, або навіть це питання може бути вирішене через Верховну Раду і окремий закон.

Демчишин, зокрема, припустив, що в такому разі уряд в ручному режимі буде змушений забирати газ у всіх учасників ринку, у приватних гравців.

Зазначимо, раніше Демчишин не сумнівався в здатності України запастися газом на зиму. Однак більш актуальним, підкреслював він, є питання не обсягу запасів газу, а в ритмічності його надходження в країну в зимові місяці. При цьому Демчишин зазначив, що постачання з Росії розглядається як постачання в екстремальній ситуації.

Як писало ZN.UA, Україні потрібно встигнути накопичити в ПСГ мінімум 17 млрд куб. м газу. Синоптики прогнозують не таку "політкоректну" зиму, як у минулому році (майбутня зима буде холоднішою), тому й газу Україні потрібно буде більше, писала раніше Алла Єрьоменко в своїй статті "Тепловий удар".

Разом з тим, на всякий випадок Міненерго готове, принаймні теоретично, до "Плану дій на випадок кризової ситуації з постачаннями природного газу". План узгоджений з Європейським Енергетичним співтовариством і містить три варіанти можливого розвитку подій. Про другий варіант сказано вище (тоді Україні знадобиться 28 млрд куб. м газу). Третій варіант - кризовий, передбачає відключення газу певним категоріям споживачів (див. рис.).

DT.UA

Про те, чим загрожує випадок кризової ситуації з постачаннями природного газу, читайте в статті "Хоч вовк траву їж", або Чому і про що прем'єр не попередив співгромадян" на сайті ZN.UA.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі