Делегати з Рубіжного повернулися додому зі щитом. Вищий господарський суд визнав 13-мільйонний борг Української міжнародної фондової біржі перед Рубіжанським комбінатом

Поділитися
Терпець у працівників комбінату урвався 31 березня, коли колегія суддів Вищого господарського суд...
«Головне, щоб люди відчували батьківське тепло...»

Терпець у працівників комбінату урвався 31 березня, коли колегія суддів Вищого господарського суду (ВГС) заявила, що не може винести рішення у справі №45/421, сторонами якого виступають Рубіжанський картонно-тарний комбінат (РКТК) і Українська міжнародна фондова біржа (УМФБ). А самі судді взяли тайм-аут на невизначений час. Погодьтеся, не дуже обнадійливий розвиток подій для підприємства, над яким нависла загроза дефолту по кредиту ЄБРР через те, що воно вже півроку позбавлене 13 млн. грн. своїх оборотних коштів.

Крім того, про намір опонентів перейти від оборони до наступальних дій свідчив лист (від 1 березня) голови правління ДАХК «Укрпапірпром» Сергія Погорєлова на адресу першого віце-прем’єра Анатолія Кінаха. У ньому пан Погорєлов не лише намагається обгрунтувати досить оригінальний продаж «Укрпапірпромом» останніх 20% державних акцій ВАТ «Рубіжанський КТК», котрий, навіть на думку автора листа, «здійснено за рамками законодавства про приватизацію». Він ще й переводить стрілки на трудовий колектив комбінату, який, мовляв, не виконав свої інвестиційні зобов’язання, коли 1997 року приватизував 30% акцій рідного підприємства.

Природно, на комбінаті вирішили їхати по правду до столиці, до нової влади. Телеграми відправлено, листи написано, підписи зібрано...

«У ВГС нас ніхто не чекав...»

5 квітня ніхто не прийняв, хоча в цю поважну інстанцію приїхали в першу чергу. Адже підприємство після спроби у вересні 2004 року взяти участь у торгах із продажу останніх 20% держакцій РКТК втратило значну частину оборотних коштів. 13 млн. грн. було сплачено Українській міжнародній фондовій біржі як гарантійний внесок за право участі в торгах. Представників комбінату так і не допустили на біржу, а рахунок якраз у день торгів було заарештовано за позовом фізичної особи, якій УМФБ заборгувала близько 30 тис. грн. Потім ще арешт і ще... Причому представники біржі вважають, що арешт рахунку — поважна причина щоб не повертати чуже. Суди першої й апеляційної інстанції — іншої думки.

Однак на прийом у ВГС делегати з Рубіжного приїжджали не тиснути на суд чи втручатися в його діяльність, а з проханням про здійснення правосуддя і прийняття законного рішення. Бо вірили в свою правоту. Відкрите судове засідання відбулося вже 7 квітня. Щоправда, на нього допустили лише адвокатів і кількох делегатів від комбінату. А представників засобів масової інформації охорона навіть за прохідну не пустила.

Остаточний вердикт: УМФБ відмовлено в задоволенні скарги і тепер їй доведеться повернути кошти РКТК, а може, і відсотки за ними.

Генпрокуратура викликає вогонь на себе

На вулиці Різницькій прийняли і звернення трудового колективу, і делегатів. Більше того, заступник генерального прокурора Олександр Медведько пообіцяв перевести кримінальну справу з прокуратури Оболонського району в Генпрокуратуру і взяти її під особистий контроль. Кримінальну справу було порушено за фактом незаконної приватизації, шахрайства і зловживання службовим становищем. За даним фактом проводиться перевірка законності дій фізичних і посадових осіб УМФБ, «Укрпапірпрому», Першого інвестиційного банку. Слід зауважити, що УМФБ спробувала оскаржити в Оболонському суді м.Києва законність порушення кримінальної справи. Однак безрезультатно.

У секретаріаті Президента, Кабміні та СБУ

Прийняли всіх делегатів від півторатисячного трудового колективу. Перейнялися проблемою і пообіцяли розібратися. Ігор Довбань, завідувач приймальнею Президента, порадив залучити до її вирішення також нового губернатора Луганщини: «У взаємодії з губернатором ми подбаємо про долю вашого колективу, щоб ви розуміли: Президент із вами, і він до кінця доведе цю справу. Однозначно, якщо є порушення, зловживання службовою владою, прокуратура цією справою займеться. Усе на контролі. Сьогодні на будь-який факт, коли утискаються права людей, ми реагуємо моментально. Люди, як каже Віктор Андрійович, передусім повинні відчути батьківське тепло».

В уряді про проблему знають не з чуток. Напевно тому зустріч із трудовим колективом доручили провести Петру Савченку, одному з авторів доленосної для РКТК постанови КМУ №1144 «Про заходи, пов’язані із задоволенням державних потреб у друкарській продукції», яку було підписано тодішнім прем’єр-міністром Анатолієм Кінахом при президенті Кучмі. Того самого документа, внесення змін у який дозволило вивести приватизацію підприємства, якщо казати словами Сергія Погорєлова, «за рамки законодавства про приватизацію».

Питання перегляду завершення приватизації залишається відкритим. Трудовий колектив поставив його перед Президентом, урядом, Генпрокуратурою та СБУ. І судячи з усього, має намір домагатися його рішення. Тим більше що поїздка тільки додала працівникам РКТК віри в нову владу. У своїй правоті й чесності свого керівництва вони впевнені. І навряд чи задкуватимуть, навіть якщо доведеться ще раз пройти множинні перевірки Генеральної прокуратури, СБУ, КРУ, ДПІ, УБЕЗ. На комбінаті вважають, що їх організовувала та ж сила, яка згодом не допустила РКТК на торги, безкарно утримує кошти комбінату. Потурбувалася про продаж 20% державних акцій інвестору з Британських Віргінських островів. Причому так, що держбюджет не одержав ані копійки. Адже кошти від продажу — 13,2 млн. грн. в остаточному підсумку опинилися на рахунку Понінківського картонно-паперового комбінату, який з 2003 року перебував у стадії банкрутства. Рубіжанці, між іншим, готові були заплатити за пакет державі удвічі більше. І про це добре знали у Фонді держмайна.

Ця ж сила, на думку робітників, має намір установити повний контроль над їхнім підприємством, слідом за 20% акцій забравши ще й 30-відсотковий пакет, свого часу приватизований трудовим колективом.

Яка така приватизація?

Так, РКТК готовий у черговий раз пройти чистилище перевірок, якщо це буде потрібно. Однак трудовий колектив хотів би нагадати, що «при проведенні приватизації «Укрпапірпром» забув врахувати, що розпоряджатися держмайном і коштами, отриманими від його продажу, може лише держава. Постанова Кабміну №1144 вказує: «Фонду державного майна України забезпечити за участі ДАХК «Укрпапірпром» проведення на конкурентних засадах продажу пакетів акцій». Тобто передбачалася приватизація державного пакета акцій. Однак продаж 20-відсоткового пакета акцій РКТК був виконаний ДАХК «Укрпапірпром» за відсутності контролю з боку ФДМ із грубим порушенням чинного законодавства не на первинному, а на вторинному ринку». Можна ще додати, що відповідно до закону «Про приватизацію державного майна» акції, котрі належать державі в майні господарських та інших об’єднань, відносяться до об’єктів приватизації і не можуть бути відчужені інакше, ніж із застосуванням процедур, передбачених законодавством про приватизацію. При цьому ФДМ є єдиним органом приватизації і не може делегувати свої права та повноваження будь-якій третій особі. Однак ФДМ, вважають на РКТК, «заручившись нічим не обгрунтованим рішенням Печерського районного суду міста Києва (від 29.12.2003 року в справі №2-1210-1/03), і рішенням ДКЦПФР (від 25.12.2003 №569), яке перевищувало повноваження, передав повноваження з продажу 20-відсоткового пакета акцій «Укрпапірпрому», і, як наслідок — гроші за його продаж отримала не держава». (Зазначені нормативні акти в даний час оспорюють у суді).

«Таким чином, — резюмується в зверненні трудового колективу Рубіжанського комбінату, — завершення приватизації ВАТ «РКТК» не відбулося, а схема, схвалена старим складом Кабінету міністрів, дозволила «Укрпапірпрому» розпродавати неприватизовану державну власність, зокрема і 20% акцій ВАТ «РКТК», у порядку і способом, що суперечить Закону України «Про приватизацію державного майна», і використати кошти, отримані від продажу державного майна, на погашення заборгованостей перед кредиторами ВАТ «Понінківський картонно-паперовий комбінат».

Трудовий колектив чекає, що нова влада не допустить беззаконня і сваволі в питаннях відчуження державної власності і доведе, що вона, виправляючи помилки попередників, здатна в короткі строки відновити справедливість.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі