Дефіцит поточного рахунку України в 2010 році виріс до 2,6 мільярдів доларів

Поділитися
За даними Національного банку (НБУ), у 2010 році дефіцит поточного рахунку платіжного балансу України зріс до 2,6 мільярдів доларів (або 1,9% від ВВП) у порівнянні з 1,7 мільярдів доларів у 2009 році (1,5% від ВВП).
Як зазначаються в повідомленні, розміщеному на сайті НБУ, погіршення поточного рахунку пов'язано з відновленням внутрішнього попиту і збільшенням імпорту.
Позитивне сальдо зведеного платіжного балансу в 2010 році склало в 5,1 мільярдів доларів (у порівнянні з негативним сальдо 13,7 мільярда доларів), що в основному було викликано надходженням валюти в країну за кредитами МВФ і іншими кредитами.
Експорт товарів в 2010 році виріс на 29,0% у порівнянні з попереднім роком і склав 52,1 мільярдів доларів. Найбільший внесок у зростання експорту було забезпечено продукцією чорної металургії, постачання якої виросли на 42,7%, переважно за рахунок цінового фактора. Пожвавленню експорту сприяло відновлення зовнішнього попиту: за оцінками МВФ обсяги світової торгівлі в 2010 році зросли на 11,1% (після падіння на 10,7% у 2009 році).
Імпорт товарів в 2010 році збільшився на 35,4% і склав 60,5 мільярдів доларів. Енергетичний імпорт склав 19,6 мільярдів доларів, що на 39,4% більше, ніж у попередньому році. Перш за все, це було зумовлене зростанням цін: газу - на 22%, нафти - на 29%, хоча фізичні обсяги поставок нафти і нафтопродуктів також збільшилися досить істотно.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі