БОРОТЬБА З ТЕРОРИЗМОМ І/ЧИ БОРОТЬБА ЗА НАФТУ

Поділитися
Союзницькі відносини США та Росії, що виникли на піку антитерористичної кампанії, у міру свого дальшого розвитку оголюють дедалі більше підводних рифів...

Союзницькі відносини США та Росії, що виникли на піку антитерористичної кампанії, у міру свого дальшого розвитку оголюють дедалі більше підводних рифів. Можливо, найбільшим випробуванням на міцність цих відносин стане конфлікт інтересів щодо Іраку.

Наполегливі заяви американської сторони про можливість початку військових дій проти режиму Саддама Хусейна викликають підвищену знервованість у ділових колах Росії. А американці, добре розуміючи, яких мільярдних втрат можуть зазнати росіяни у разі зміни іракського керівництва, не поспішають заспокоювати своїх нових союзників.

На сьогодні на Іраку «висять» 8 млрд. дол. боргу за зброю, поставлену йому Радянським Союзом у кредит за роки «холодної війни». Потім були багатомільярдні вливання російських олігархів у розробку іракських нафтових родовищ. Зокрема найбільша російська компанія «ЛУКойл» ще 1997 року виграла 23-річний контракт на розробку одного з найбільших нафтових родовищ, здатного давати півмільйона барелей нафти на день. Потенціал цього родовища, за словами Леоніда Федуна, віце-президента «ЛУКойла» з питань розвитку, становить 20 млрд. дол. Проте через санкції ООН росіяни досі не викачали з цього родовища ні краплі нафти і дуже сумніваються, що в теперішніх умовах зможуть бодай повернути собі вкладені кошти. «Якщо американці розпочнуть військові дії проти Іраку, ми можемо втратити контракт, — говорить Л.Федун. — А на наше місце прийдуть американські нафтові компанії. Поки що ніхто не запевнив нас у протилежному».

А тим часом Саддам Хусейн докладає всіх зусиль для підвищення зацікавленості росіян у збереженні статус-кво в Іраку. Торік саме росіяни отримали левову частку контрактів у рамках програми «нафта в обмін на продукти харчування» — у цілому на 1,3 млрд. дол. А після зняття санкцій Багдад планує надати російським компаніям контрактів на суму 40 млрд. дол.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі