Близнюк: 700 млрд на реформу ЖКГ неможливо знайти без приватного капіталу

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Повномасштабна модернізація ЖКГ України можлива лише з залученням приватного капіталу.

Таку думку висловив у своїй статті для ZN.UA міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Анатолій Близнюк.

«На реалізацію проектів з модернізації систем у сфері ЖКГ необхідно понад 700 млрд грн ... Ніякі бюджетні програми (хоча ми й будемо за них боротися) не зможуть забезпечити навіть 1% інвестиційної потреби комунальних підприємств. Наше головне завдання - створення сприятливих умов для бізнесу в ідеології Закону України «Про державно-приватне партнерство». Ми розуміємо, що майбутнє ЖКГ - це нормальний рентабельний бізнес у сфері життєзабезпечення», - упевнений міністр.

Головною метою такого партнерства має стати модернізація підприємств, що дозволить їм вийти на беззбитковість, вважає А. Близнюк.

«Рівень доходів наших співгромадян не дозволяє в один момент підняти тарифи до економічно обгрунтованого рівня. За нашими розрахунками, на це необхідно принаймні три-чотири роки. За цей період ми повинні домогтися зростання рівня доходів населення, вирішити питання технічного переозброєння галузі і поступово вийти на рентабельну роботу комунальних підприємств», - пише А. Близнюк.

Він також пообіцяв, що активну участь у фінансуванні модернізації ЖКГ візьме також і бюджет.

«Зі свого боку, ми підготували бюджетний запит не на один мільярд гривень. Він містить у собі субвенції на покриття різниці в тарифах і перекидання води у маловодні регіони. У середньому по півмільярда хочемо спрямувати на програми розвитку систем тепло- і водопостачання, ремонт ліфтового господарства, підтримку ОСББ, у тому числі й на перший капітальний ремонт, на реалізацію програми передачі в комунальну власність гуртожитків, встановлення приладів обліку», - пише міністр.

У своїй статті міністр наводить дані про те, що з теплових мереж загальною протяжністю майже 33 тисяч кілометрів близько 15% - старі. Чверть житлових будинків (24,1%) - 1961-1970-х років побудови, 25,1% - 1946-1960-х, а понад 16% - ще старше.

Детальніше про бачення міністерством реформ у ЖКГ читайте в статті Анатолія Близнюка «Майбутнє ЖКГ - це нормальний рентабельний бізнес в сфері життєзабезпечення» у свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі