Бізнес не помітив поліпшення інвестклімату в Україні - ЄБА

Поділитися
Бізнес не помітив поліпшення інвестклімату в Україні - ЄБА © blog.fedoriv.com
Інвестори не бачать кроком з боку влади, спрямованих на покращення умов ведення бізнесу.

Індекс інвестиційної привабливості України, що розраховується Європейкою бізнес асоціацією (ЄБА), за підсумками четвертого кварталу попереднього року склав 2,5, що є найнижчим показником за 2014-й.

Так, за підсумками першого кварталу він склав 2,72, у другому - 2,74, в третьому - 2,65. Найнижче значення за всю історію проведення дослідження - 1,81 в четвертому кварталі 2013 року.

"Підводячи підсумки цього складного і мінливого року, компанії-члени асоціації відзначають, що з початку року вони покладали великі надії на оновлену вертикаль влади і сподівалися на якісні перетворення в регуляторному полі та поліпшення інвестиційного клімату в державі. Однак на практиці кардинальних змін на краще так і не відбулося, в основному через анексію Криму, зовнішню агресію і загострення конфлікту на сході", - відзначили в асоціації.

Настрій бізнес-середовища за останні три місяці 2014 отримав найгіршу оцінку - 1,9 бала. Динаміку інвестиційного клімату за останні три місяці бізнес оцінив у 2,6 бала. Очікування інвестиційного клімату на наступні три місяці майже не змінилися і дорівнюють 3 балам.

"Цей показник залишився на тому ж рівні, що й у попередні періоди. Стабільність цієї оцінки свідчить про відсутність динаміки як такої, оскільки інвестори поки не побачили реальних кроків з боку влади, спрямованих на покращення умов ведення бізнесу, хоча надія на позитивні перетворення залишається", - йдеться в повідомленні.

Більшість опитаних підприємців (60%) стверджують, що не помітили змін зовсім; в третьому кварталі цей показник дорівнював 44%.

Кожен четвертий учасник опитування позитивно оцінили оновлення складу Верховної Ради і призначення нового уряду, 11% згадують точкові перетворення в регуляторному полі та покращення діалогу з представниками владних структур.

"Лише 4% респондентів серед позитивів за останні три місяці згадують про підписання "люстрационного" закону", - відзначають в ЄБА.

Дослідники підкреслюють, що відсутність видимих реформ, яких очікувало бізнес-середовище протягом усього року, викликає хвилю невдоволення.

"Правова та економічна нестабільність, а також адміністративний тиск і корупція в органах місцевої влади на тлі проведення АТО і агресії з боку Російської Федерації, безумовно, викликають занепокоєння інвесторів і впливають на стратегічне планування бізнес-діяльності на наступний рік. Саме тому 30% опитаних вважають конфлікт на Донбасі одним з основних негативних чинників розвитку та економічного зростання України за європейським зразком", - додають в асоціації.

Оцінка інвестиційної привабливості України проводилася ЄБА спільно з дослідницькою компанією InMind. Індекс розраховується як середнє арифметичне оцінок п'яти аспектів інвестиційного клімату.

Респондентами виступили 82 керівника компаній-членів Асоціації, найбільших іноземних і вітчизняних інвесторів. Опитування проводиться щоквартально.

Раніше ZN.UA писав про те, що з кожним роком частка України у світових обсягах інвестицій скорочується. Все 23 роки країна знаходиться в третій групі другого ешелону менш привабливих для інвесторів країн. В 2013-му році в Україну надійшло менше 0,2% світових інвестицій. Представники нової влади неодноразово заявляли, що залучення іноземних інвесторів в виснажену війною країну є для них пріоритетом.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі