Білоруський приклад попереджає Київ про необхідність готуватися до «газової атаки»

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© Андрій Товстиженко, DT.UA
Білоруський приклад є попередженням Києву - готуватися до можливої ​​«газової атаки».

Про це у своїй статті для ZN.UA пишуть експерт Центру «Номос» Михайло Гончар і юрист-міжнародник Максим Алінов.

На думку експертів, кілька деталей указують на шалене бажання Росії використати ще раз газовий вентиль як ultima racio regnum (останній аргумент королів): «Газпром» збільшує запаси газу на зберіганні в ПСГ Західної Європи, час від часу якісь анонімні джерела в брюссельських коридорах поширюють чутки про можливі проблеми в Україні з транзитом газу.

Автори також зазначають, що показовим є набір інструментів, якими скористалася Москва стосовно Мінська. У розпал кризи «раптом» виявилося, що Білорусь, на думку російської сторони, заборгувала в рамках потрійного Митного союзу 6,38 млрд. руб. ввізних мит. (До речі, Казахстан теж боржник - 15,57 млрд. руб.) Одразу Москва стала наполягати на перегляді їх розподілу, хоча з вересня 2010 року ці мита й так розподіляються на її користь у досить «братерській» пропорції: 87,97% - РФ, 4,7% - Білорусь, 7,33% - Казахстан.

Також Київ став свідком і «електроенергетичного бліцкригу». На додаток до кількох «газових» і «нафтових» війн, які вже мали місце впродовж останніх семи років, у Москві вирішили випробувати і їх «електричний» різновид. Хоча добове припинення подачі електроенергії в Білорусь не критичне для неї, однак таке відключення було покликане стати актом залякування. Наведене зайвий раз підтверджує, що Росія віддає перевагу не правовим механізмам урегулювання суперечок, а економічному шантажу, який вона підсилює рубильником чи газовим вентилем.

Тому чергові запропоновані севастопольські поступки Крем лю в обмін на додаткову знижку в ціні газу, яка, швидше за все, буде в якійсь «хитрій упаковці», ще більше розпалять апетити Росії та якщо і знімуть із порядку денного питання вступу до Митного союзу, злиття «Нафто газу» з «Газпромом», то лише тимчасово - до настання холодів.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» у статті Михайла Гончара і Максима Алінова «Газовий натиск зі Сходу».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі